r. 11 Aha Albert Heijn is de grootste afnemer van pads bij de Ahold Coffee Company. In de winkels liggen inmiddels zeventien verschillende soorten en binnen het totale koffie-assortiment van Albert Heijn hebben pads nu veertig procent aandeel. Het 'nieuwe koffie drinken' is duidelijk niet meer weg te denken. Een terugblik op het succes van vijf jaar koffiepads. KENNIS VOOR BIJ DE KOFFIE Excellent en met een smaakje Octrooi-vrij «1 /CU gemaakt hebben zijn te laag geweest. We wisten dat het groot zou worden, maar dat het zó hard zou gaan, nee.’ Nu het octrooi niet meer bestaat, is de ACC volledig vrij om actief te handelen. Ward: ‘Zoals in landen als België en Duitsland, die voor ons dichtzaten omdat Douwe Egberts er door rechterlijke uitspraken in het gelijk was gesteld.’ Consequenties van de uitspraak in München voor de consument zijn er ook. Edo: ‘Was het octrooi blijven bestaan, dan was een prijsverhoging het gevolg geweest. Daarnaast komt er geen wildgroei aan nieuwe koffiezet- systemen met pads die uitsluitend op een apparaat zijn te gebruiken.’ Met twee nieuwe lijnen, die met een smaakje (hazelnoot, kaneel, toffee en vanille) en die in de Excellent-lijn, gaat Albert Heijn rustig verder. Edo: ‘Daarin loont zich de samen werking tussen onze bedrijven. We hebben innovatie allebei hoog in het vaandel staan. Niets ten nadele van andere private-label- bedrijven, maar de meeste kopiëren wat het A-merk doet. Dat doen wij dus niet.’ Het Europese Octrooibureau in München bepaalde eind augustus dat elke koffiefabri- kant koffiepads voor het Senseo koffiezetsys- teem mag produceren zonder Douwe Egberts daarvoor een vergoeding te geven. De uit spraak betekende het einde van een juridisch steekspel dat vijf jaar heeft geduurd. Edo: ‘Vanaf het begin vonden we het raar dat Douwe Egberts octrooi op de pads had gekre gen. Zo nieuw waren die eigenlijk niet: we waren er zelf mee bezig geweest, en er waren vergelijkbare systemen. Met andere technieken en afmetingen misschien, maar toch.’ Albert Heijn verkoopt bijna een miljoen Perla koffiepads per week. De verhouding pads/gewone koffie bij Albert Heijn is ongeveer 40/60 als je het hebt over het aantal kilo's, maar circa 60/40 als het gaat over geld. Koffiepads worden over de hele wereld verkocht, maar zijn het populairst in Nederland en België. In Nederland heeft een op de twee huishoudens een koffiepad- apparaat; oftewel een Senseo. Macedo Martis en BetyrGenijl

Personeelsbladen | 2006 | | pagina 11