Meepraten, meeweten en meedenken UPSi DOWNS tlERRE&CLAIRI VANO OR Waar Is onze ondernemingsraad mee bezig? Pierre Claire van de OR geven uitleg. gewerkt! i g I i l I Met dank aan OR-lid Hans Reurslag Directievoorzitter DICK BOER 21 Samen Werken Een ander evenement dat me veel energie heeft ®geven was ‘het kijkje in de keuken’ op het HK. Ruim 30 verschillende afdelingen presenteerden zich aan elkaar. Het enthousiasme waarmee dat gepaard ging, de inzet van ieder om de eigen afdeling helder voor het voetlicht te brengen en de nieuwsgierigheid naar eikaars werk was hartverwarmend en inspirerend. Uiteindelijk zijn alle afdelingen Uitrusten Voor velen staat de vakantieperiode voor de deur. Een tijd om even lekker uit te rusten en te ontspannen. Mede namens mijn colle ga’s van de directie wens ik thuisblijvers en vakantiegangers een heel fijne zomer toe! houden. Dit sluit namelijk prima aan op de visie ‘medewerkers maken het verschil’ van Albert Heijn. Ook kunnen wij ons zo meer op de strategische beleidszaken richten. Om het onderwerp participatie weer onder de aandacht te brengen, gaat de OR binnenkort met de directie en hoofden van Personeel Organisatie om de tafel zitten. We gaan de dis cussie aan over participatie en hoe we het meepraten, meeweten en meedenken van medewerkers kunnen verbeteren. De OR wacht nog op een uitnodiging van de directie met een concrete datum voor deze 'werkbespreking’. 'Binnen de OR is er een discussie opgelaaid over de afspraken rond participatie. Dit is het meepraten, meeweten en meedenken van medewerkers over zaken die op de eigen werk plek spelen. Eén van de belangrijkste middelen waardoor medewerkers kunnen meepraten, meeweten en meedenken is het werkoverleg. Helaas bleek tijdens de klankborddagen dat dit nog veel te weinig gebeurt. Binnen de distri butiecentra worden de eerste stappen gezet raar werkoverleg nieuwe stijl. Hiervoor gebrui- zij het informatieboekje 'Spoedcursus Werkoverleg'. In winkels komt dit minder goed van de grond omdat hier weinig uren voor vrij gemaakt kunnen of willen worden. Ook op het hoofdkantoor zijn de boekjes onderin de bureaulades verdwenen. Werkoverleg is iets anders dan een werk bespreking en gaat verder dan de dagelijkse taken. Omdat werken bij Albert Heijn meer is dan je alleen maar bezighouden met instructies De OR is op de volgende manieren bereikbaar: Telefonisch (tijdens werkdagen): (075) 659 27 35 Via de fax: (075) 659 84 50 Via e-mail: ondernemingsraad-ah@ah.nl Schriftelijk Ondernemingsraad Albert Heijn, Antwoordnummer 250,1500 VC Zaandam WK voetbal heeft heel wat losgemaakt. De oranjegekte in de winkels was geweldig en de wuppie-actie een groot succes. Dit succes had zeker ook een schaduwkant want het was niet leuk klanten teleur te stellen omdat de wuppies op waren. De actie heeft onze stoutste inschattingen overtroffen. Gelijktijdig kregen we ook te maken met grote druk op de belevering van de winkels. De prognoses waren al hoog maar werden ruimschoots overtroffen waarbij er op sommige dagen nog tien tot zelfs twintig procent meer volu me afgezet werd. Het is een topprestatie van de DC’s geweest. Ook hier had het succes een schaduwkant want winkels kregen hun spullen soms te laat en moesten dan nee verkopen aan klanten. De klant eist veel en we eisen veel van elkaar. Er is keihard gewerkt op zowel de DC’s, waar ondertussen ook nog eens Cels geimplementeerd werd in Pijnacker, als in de winkels en achter de schermen op het HK. Ik wil hier graag mijn waardering voor uitspreken. bespreek je tijdens het werkoverleg andere onderwerpen. Bijvoorbeeld de strategie en het beleid binnen Albert Heijn, de omzetcijfers, begroting, wijziging van regelingen en arbeids omstandigheden. Dit kost natuurlijk tijd maar het levert ook heel wat op: begrip, een betere werksfeer, duidelijkheid over de richting die Albert Heijn op wil en invloed op je eigen werk. De 0R vindt het belangrijk dat de winkels, DCs en het hoofdkantoor regelmatig werkoverleg Konmar Van intensief samenwerken zal ook sprake zijn als we van de NMa, de Nederlandse Mededingings autoriteit, toestemming krijgen om Konmar winkels te kopen. Het zal voor het eerst in ruim tien jaar zijn dat we er in een keer meer dan twin tig winkels bij krijgen. Ik heb vertrouwen in de uitslag en ondertussen wordt er al volop gewerkt aan de voorbereiding. Er zijn een paar knel punten op te lossen omdat sommige bestaande winkels dichtbij Konmar winkels zijn gevestigd. Dit wordt met zorg beoordeeld. radertjes die in elkaar overgaan. Het geheel loopt als een geoliede machine. Het was voor mij een unieke dag in de geschiedenis van Albert Heijn. Tegelijkertijd was deze middag de aftrap voor het project Samen Werken waarbij medewerkers van het hoofdkantoor gedurende het jaar een of twee dagen in de winkel gaan werken. Om winkelervaring op te doen, van gedachten te wisselen en kennis te delen. Zo ontstaat als vanzelf ook begrip en respect voor eikaars werk.

Personeelsbladen | 2006 | | pagina 21