i ‘We versterken elkaar!’ Aha 20 De volgende generatie k I A i feest klanten vindt hij nog steeds indrukwekkend. Ook over de automatische bestelsystemen praat hij nu zeer lovend. Dat was jaren terug overigens wel anders. ‘Er ging veel fout. Als een bestelling niet aankwam, kreeg ik domweg te horen dat daar niets aan te doen was. Daar kwam een paar jaar geleden bij dat onze prijzen te hoog waren. Dat konden we steeds moeilijker verkopen. We hebben toen als franchisers onze stem duidelijk laten horen. Gelukkig is er sindsdien veel veranderd en staat de klant weer op de eerste plaats. Het gaat op dit moment reusachtig goed!’ Boven AH 8701 in oktober 2005 Midden: Abel Banus in 1981. het jaar van de oprichting, voor zijn winkel Onder Opening 1981: de allereerste klanten stromen binnen DirkAnbeek, sinds enkele maanden directeur Franchise en Vastgoed: ‘De mix van filialen en franchisewinkels is een prima combinatie. Het filiaalbedrijf is altijd op zoek naar efficiency aan de achterkant en is ook bereid om daarin te investeren zoals Supply Chain en auto matisering. Franchisers zijn op hun beurt weer specialisten in lokaal ondernemer schap. We versterken elkaar, houden elkaar scherp en vullen elkaar aan. Ik wil dat we goed met elkaar in gesprek blijven en dat we discussies niet uit de weg gaan. Dat is de enige manier om samen invulling te geven aan de groeistrategie van Albert Heijn. We moeten onze kracht bundelen.’ 2 Alweer vijf jaar geleden heeft Abel het franchi- sestokje overgegeven aan zijn zoon Erik. Maar de oude Banus is nog wel elke woensdag in de winkel aan het werk. En soms ook op andere dagen. ‘Toen ik de winkel overdroeg, was ik nog te jong om hele maal te stoppen. En omdat er veel op een onderne mer af komt, leek het mij goed om nog een beetje te helpen. Natuurlijk, ik weet dat Erik het nu prima alleen redt.En na een korte stilte: ‘Eigenlijk vind ik het nog veel te leuk.’

Personeelsbladen | 2006 | | pagina 20