AHOLDNIEUWS ACHTER DE SCHERMEN Plannen, doen en evalueren i Goedkeuring schikking Aandeelhoudersvergadering I Aha 10 Benoeming Deloitte I ƒ,1 Functie Werkt Is grote fan van 1 Op 18 mei hield Ahold zijn jaarlijkse aan deelhoudersvergadering. In het Muziek- gebouw in Amsterdam kwamen ruim 300 aandeelhouders bij elkaar, waaronder ook de kleinzoon van Albert Heijn en zijn vrouw Monique. Zij werden allemaal welkom geheten door Rene Dahan (Chairman of the Supervisory Board). Vele presentaties volgden elkaar op. In de loop van de 7 uur durende verga dering kregen vele aandeelhouders de kans vragen te stellen en hun mening te uiten over verschillende onderwerpen. Aha keek even mee. ‘Op 12 juni jongstleden waren wij medeorganisator van een event voor alle medewerkers van het hoofdkan toor. Het thema was Een kijkje in de keuken. Alle afdelingen konden bezocht worden. Op onze afdeling lieten wij collega’s zien wat er achter de schermen gebeurt. Van ons werk is meestal alleen het eindresultaat te zien en niet wat er allemaal aan voorafgaat. We werken op een afdeling met ongeveer twintig medewerkers. Samen zorgen we er dagelijks voor dat medewerkers en media de informatie krijgen die ze nodig hebben.’ er geen tijd meer was om het op de agenda te zetten. Was er misschien haast bij de benoeming?’, vroeg een aandeelhouder. Rene Dahan antwoordde hierop met een terugblik op een gesprek dat hij ooit met Dick had. ‘Het was niet een zaak van wel of niet onderdeel worden van de board maar eerder een kwestie van wanneer. Hij heeft altijd op ons lijstje gestaan en was het meest logische, nieuwe lid.’ Veel aandeelhouders hadden hun twijfels over de nieuwe aanstelling van Deloitte als zogenaamde huisaccountant. Jan Hommen, voorzitter van het audit commi- tee geniet een jarenlange ervaring met het accountantsbureau zowel in Nederland als in de Verenigde Staten: ‘Er is geen enkele reden om de samenwerking met Deloitte niet voort te zetten.’ Amsterdam 17 juni - Ahold heeft vandaag bekend gemaakt dat de federale recht bank van Baltimore, Maryland (Verenigde Staten) haar uiteindelijke goedkeuring heeft afgedragen voor een schikking. Het betreft de schikking die Ahold heeft getroffen met de hoofdeisers in de massa- effectenclaim ‘In re Royal Ahold N.V. Securities ERISA Litigation’. Ten aanzien van de massa-effectenclaim zijn de hoofdeisers een schikking van alle vorderingen jegens Ahold overeengeko men vooreen bedrag van 1,1 miljard USD (937 miljoen euro). De schikking bet reft Ahold, haar dochtermaatschappijen en overige aan haar gelieerde ondernemin gen, de individuele gedaagden alsmede de syndicaatbanken. Wilde vroeger Vakantie Getrouwd De benoeming had een grote interesse aangezien het op een laat tijdstip kwam en i I u g LU CO l Jan Christiaan Hellendoorn hoofd Interne en Externe Communicatie. W sinds september 2005 bij Albert Heijn^^TJ^^Hp 17,5 jaar bij KLM gewerkt, in acht verschillende functies. v heao Communicatie en een MBA (Henlevk .r dierenarts worden. Baantjer en golft graag, naarde Dolomieten en de Amalfi-kust in Italië. al 15 jaar met Jolien. ‘Het leukste van mijn werk vind ik de combinatie van het managen van een afdeling en daarnaast ook bezig zijn met het vak communicatie zelf. Het is mijn bedoeling om met zoveel mogelijk verschillende communicatiedisciplines een zo concreet mogelijk doel te bereiken. Communicatie is een zacht vak, maar het effect kun je heel concreet meten. We zijn verantwoordelijk voor het formuleren van boodschappen en bijvoorbeeld het maken van teksten voor intranet, Deze Week of Aha. Daarnaast geven de adviseurs advies en voeren we als afdeling regie op de planning van bedrijfsbrede communicatie. Wat we als afdeling meer gaan doen, is het meten van resultaat. Mijn instelling is: voor de toekomst leren, doe je door te evalueren. Als afdeling hebben we eigenlijk drie belangrijke taken: plannen, doen en evalueren.’

Personeelsbladen | 2006 | | pagina 10