I Dirk Anbeek, directeur Franchise en Vastgoed i Aha 8 Franchise en Vastgoed en nam daarmee een nieuwe zetel in binnen de directie van Albert Heijn. Tegelijkertijd combineert hij twee portefeuilles die voorheen elk door een eigen directie gevoerd werden. In het rondje dat de redactie van Aha maakte langs de burelen van de directie van Albert Heijn is Dirk Anbeek de hekkensluiter. Hij is dat ook letterlijk want op 27 februari j.l. trad hij aan als directeur Hoe kom je op deze stoel? En Vastgoed? Wat heb je met Franchise? ‘Toen ik werd benaderd voor deze functie werkte ik al 10 jaar met veel plezier voor Ahold. Het profiel van de baan sprak me meteen aan. Naast strategie en beleid is er een grote financiële component. Gezien mijn achtergrond is dat een onderwerp dat me bijzonder ligt. Ik werk nu voor het eerst bij Albert Heijn. Dat vind ik heel uitdagend. Ik mag twee prachtige banen combineren en juist die combi natie sprak me meteen aan. Er gebeurt veel op winkelgebied én in de onroerend goed markt, een prach tige kans dus. Albert Heijn is een sterk merk. De herpositionering verloopt naar wens. Als student deed ik al mijn inkopen bij AH Molukkenstraat in Amsterdam. Ik voelde en voel me er thuis. Het is gewoon een prachtmerk en prachtbedrijf om voor te werken, daar ben ik vereerd door.’ 5 ‘Vastgoed omvat, behalve locaties voor Albert Heijn, ook vestigingen voor Etos en Gall Gall. Het zijn interes sante tijden op de Nederlandse markt. Er is er een witte vlekkenplan. We wil len graag op bepaalde plekken in Nederland zitten. Bijvoorbeeld omdat we in sommige gebieden nauwelijks winkels hebben of omdat de concur rentie zich nadrukkelijk in een bepaald gebied manifesteert. Waar kansen zijn wil Albert Heijn ook zijn. Vanuit Vastgoed zijn er zo’n 60 mede werkers dagelijks bezig met analyse ren, acquireren, onderhandelen en het begeleiden van locaties en projecten ii^. de markt. WK' Verder willen we het aantal AH XL winkels, grootschalig winkelen uit breiden. Dat vraagt veel overleg met overheden. Winkels in binnensteden zijn er voor de dagelijkse boodschap pen. Een XL is er meer voor de bulk-of weekend boodschappen. XL winkels ontlasten de binnensteden en in com binatie met het verdichten van de binnensteden kan dit leiden tot een optimaal stadsbeleid. De vastgoedmarkt vraagt enerzijds om een lange adem. Het duurt soms jaren voor een winkel gerealiseerd kan worden. Anderzijds houden we ook van tussensprints en snel schakelen als we horen dat er ergens een locatie beschikbaar komt of als een onderne mer van een concurrerende formule zich aanbiedt. Hoe was je ontvangst binnen de directie van Albert Heijn? ‘Het ondernemerschap spreekt me aan. Ik kom zelf uit een ondernemers- gezin, mijn vader had een textiel handel, die drie winkels verwijderd was van een Albert Heijn, en er werd thuis veel over de zaak gesproken. Zowel Franchise als Vastgoed heeft een goede operationele organisatie. Dat is een compliment naar de betrokken medewerkers want het geeft mij alle ruimte om beleid te maken. Wat betreft Franchise trekt de diversiteit en variëteit van het ondernemerschap me aan. Er zijn kleine winkels waar soms de hele familie in samenwerkt en er zijn ondernemers die meerdere win kels aansturen. Zij hebben belangen en Albert Heijn heeft belangen. Dit leidt tot een gezond spanningsveld, zoals ik dat vaak aanduid met: zonder wrijving geen glans. De strategie van Albert Heijn is gericht op een gezonde omzetgroei. Er is een stappenplan ontwikkeld om dit te realiseren. Dat betekent bijvoor beeld behoud van bestaande winkels, uitbreiden van het aantal meters in bestaande winkels of door het realise ren van nieuwe winkels. Nieuwe win kels kunnen zowel door bestaande als door nieuwe ondernemers worden aangedragen of door Ahold Vastgoed zelf gerealiseerd worden. Ik wil met de ondernemers in een vroeg stadium, op allerlei terreinen, de dialoog aangaan. Ik wil open duide lijk en oplossingsgericht werken, uit gaande van een win - win situatie. Elke vrijdag ga ik het land in. De ene week bezoek ik winkels en de andere week ben ik voor Vastgoed op stap. Inmiddels heb ik al zo’n 40 Franchise ondernemers bezocht. Ik bel hen vooraf of zij bellen mij. Natuurlijk spelen in de gesprekken behalve locaties veel andere onderwerpen een rol. We trekken samen op, er is veel te doen. Er is begrip en respect voor elkaar zodat we de juiste keuzes kunnen maken. Waarbij we rekening houden met ieders belangen. Dat voelt goed. Ik krijg energie van deze baan.’ ‘Ik krijg energie van deze

Personeelsbladen | 2006 | | pagina 8