I Even voorstellen UPS&DOWNS ^lERRE&CLAIREVAHDEOR Waar is onze ondernemingsraad mee bezig? Pierre Claire van de OR geven uitleg. Inm is sle I I I Al i Directievoorzitter DICK BOER I Lid Raad van Bestuur Ahold We hebben al veel bereikt de laatste jaren. Daarom zie ik het ook als een enorme waardering voor onze orga nisatie dat ik ben voorgedragen als lid van de Raad van Bestuur van Voicepicking Ook buiten de winkels gebeurt er op innovatief gebied veel. Voicepicking is een pilot in DC Zwolle waarbij via een headset met talkman het orderpicken begeleid wordt. Men heeft zo de handen vrij voor het daadwerkelijke werk. Het verhoogt de kwaliteit en de veiligheid van het werk. Alles wat in de logistiek naar de winkels toe beter gaat is uiteindelijk ook in het belang van de klant. Innovatie moet tot iets leiden en zaken makkelijker maken voor medewerkers en klanten. Natuurlijk spelen efficiency en kosten ook Bi belangrijke rol. In de maand mei hebben zich een tweetal nieuwe leden bij de OR gemeld. We stellen ze even voor! geven. Het stoort me als ik zie dat bepaalde informatie op een prikbord niet wordt gelezen. Bovendien wil ik graag een afgevaardigde zijn van het zuiden des lands. Niet veel mensen zijn bereid vanuit het uiterste puntje naar het wes ten te gaan. Ik vind dat geen probleem. De OR actief op de kaart zetten in Limburg lijkt me een goed haalbare situatie. Laat ze maar eens zien wat de OR allemaal doet!' De OR is op de volgende manieren bereikbaar: Telefonisch (tijdens werkdagen): (075) 659 27 35 Via de fax: (075) 659 84 50 Via e-mail: ondernemingsraad-ah@ah.nl Schriftelijk: Ondernemingsraad Albert Heijn, Antwoordnummer 250,1500 VC Zaandam Op allerlei terreinen werken we aan innovatie. We zijn daarbij echt een Jtrende organisatie. We proberen dingen uit en draaien ook zaken terug BR we te snel gaan of als het niet aan de verwachtingen voldoet. Uiteindelijk leidt het allemaal tot een doel: service aan en binding met de klant. We innoveren op veel verschillende manieren zoals met kassaoplossingen die de klant echt voordeel bieden. Bij de pilot in Amersfoort met zelfscanning gebruikt bijna de helft van de klanten de zelfscanner inmiddels. We experimenteren ook met allerlei vormen van interactieve marketing: sms, internet en direct mailings. beleid goed te toetsen en te kunnen beïnvloe den. Je maakt toch onderdeel uit van een club. We zullen ernaar streven als team een goede afgevaardigde te zijn van alle mensen binnen het bedrijf. Mijn motivatie is de medezeggen schap met z’n allen tot een groot succes te maken.’ Hans Ries (56) is sinds 1 mei lid van de OR. Hans werkt al meer dan 33 jaar voor Albert Heijn en is in 1973 zijn carrière begonnen bij de Miro te Beek. Op dit moment is hij werkzaam als verkoopspecialist in AH ^^512, XL in Maastricht. 'Ik ben graag bezig in de grotere filialen, zoals de XL waar ik nu werk. Ik heb in het verleden ook lang in de functie van verkoopmanager gewerkt. In verband met ziek te heb ik een stapje terug moeten doen. In mijn huidige functie als verkoopspecialist heb ik iets meer tijd voor andere dingen. Lid zijn van de ondernemingsraad was één van mijn wensen,’ aldus Hans. ‘Ik heb daarom deze kans met bei de handen aangepakt. In de toekomst zou ik graag de 0R wat meer herkenbaarheid willen Caroline Enthoven (42) is sinds 1 mei lid van de 0R. Naast haar sportieve insteek en supporter van Ajax is zij Manager Site Logistics bij LVC Nieuwegein en woont in Muiderberg. Vanaf 1990 werkt ze in de logistieke tak van Albert Heijn. ‘De OR heeft me altijd al aangesproken. Bij Albert Heijn draait het om mensen. Om alle medewerkers maar ook om leveranciers en de klant. Ik zou graag actief willen bijdragen aan dit gevoel. Ik hoop in de toekomst samen met de OR als team het Ahold. Het is een waardering voor wat we, met elkaar, de laatste jaren hebben gepresteerd. Het is een compliment voor iedereen. De herpositione ring en het resultaat is een prestatie van wereld formaat geweest. Onze kennis en kunde wil men binnen Ahold wereldwijd gaan gebruiken. Door informatie breder te trekken en kennis te delen. Zelf vinden we dingen heel gewoon maar dan blijkt toch dat we bij Albert Heijn als een geoliede machine draaien. Alles sluit op elkaar aan. Daarom kan ik ook, naast mijn volledige betrokkenheid bij de Arena Nederland, tijd vrijmaken voor deze taak. We hebben als directie een heldere visie over de strate gie. Deze visie wordt ook gedragen en gedeeld binnen Albert Heijn. In mijn rol stuur ik indien nodig bij op de uitvoering of de snelheid van de uitvoering. Inspiratie Mijn verbreding van kennis levert ongetwijfeld ook het nodige op. Zo was ik laatst in Boston waar ik onder andere de prachtige winkels van Whole Foods en Trader Joe’s heb bezocht. Daar zag ik ook weer fantastische zaken zoals een uitgebreid biologisch assortiment. Daarnaast zag ik winkels die duidelijke keuzes gemaakt hebben voor een bepaalde assortimentsgroep zoals bij Stew Leonards. Zoiets inspireert om ook weer te onderzoeken wat wij er bij Albert Heijn mee kunnen. Ik ben blij met het vertrouwen om deze rol te mogen vervullen. 3 •J

Personeelsbladen | 2006 | | pagina 7