i Aha 6 Medewerkers KlasseLunch I Albert Heijn speelt op de trend bewust in met onder meer een ruime keuze aan biolo gische producten, zoals van Fair Trade en Max Havelaar. En dan ten slotte onze eigen medewerkers. ‘Ja, een bedrijf dat zich inspant voor z’n klanten en voor scholieren, kan z’n personeel natuur- aantal reacties overweldigend. Binnen drie dagen was de inschrijving vol. ‘Een schot in de roos’, beaamt Aalbers. ‘Er was nu plaats voor 1500 klassen, omdat dit het eerste jaar is en we eerst wilden afwachten hoe het zou lopen. Het betekende bovendien veel werk voor de win kels om alle lunchkratten klaar te maken. Maar dit is een duidelijk signaal. We gaan kij ken of we volgend jaar kunnen uitbreiden.’ lijk niet overslaan’, lacht Aalbers. ‘Op dit moment wordt gewerkt aan een plan van aan pak voor een programma voor onze 55.000 medewerkers. Dat is nogal wat en moet goed en zorgvuldig worden aangepakt. Er zijn al enkele groepsgesprekken in winkels, DC en hoofdkantoor geweest. Ook bij de medewer kers staat gezondheid hoog op de agenda. We hopen dit najaar met een pilot te kunnen star ten en begin volgend jaar met een goed pro gramma voor de medewerkers te komen.’ In de winkel wordt er voor de klant door ‘Eten in evenwicht’ alles aan gedaan om invulling te geven aan het thema gezond en bewust eten. Maar hoe zit het daarbuiten? Behalve voor de klant, wil Albert Heijn zich ook breder in de samenleving profileren als een bedrijf dat aandacht heeft voor gezond en bewust eten. Gezondheidsmanager Barbara Veldhuizen van de afdeling Marketing: ‘We wilden een jaarlijks terugke rende activiteit met maatschappelijke impact. Zo kwamen we uit op KlasseLunch. Het is bedoeld voor groep 8 van de basis school. We hebben door het Nipo onderzoek laten doen en daaruit bleek dat het lunchpa- troon drastisch verandert als kinderen naar het voortgezet onderwijs gaan. Naast of zelfs in plaats van de inhoud van het boterham- trommeltje kiezen leerlingen eerder voor chips of snacks. Fruit verdwijnt bijna hele maal uit het menu, evenals melk. Groep 8 kun je nog goed bereiken met informatie over goed kiezen bij eten en drinken.’ In samenwerking met een gespecialiseerd bureau en het Voedingscentrum werd een lesprogramma ontwikkeld over gezond eten, met als ondertitel ‘Goed kiezen is ok’. De onderdelen: lesstof voor de docent, een speelse dvd met een muziekclip over gezond eten en een lunch, aangeboden door Albert Heijn. Leerlingen kunnen daarnaast mee doen aan een wedstrijd wie het leukste liedje schrijft over gezonde voeding. De winnaar mag het liedje in een echte studio opnemen. Nederland telt ruim zevenduizend basis scholen. Na de oproep van Albert Heijn voor de (gratis) KlasseLunch op 27 april was het Vijftienhonderd groepen 8 deden op 27 aprd mee aan KlasseLunch. Zoals in Doesburg, op de Anne Frank school. ‘Hey, hey, doe je mee, gezond lunchen is oké!' Juf Marlene Arends is in de klas druk in de weer om de tafeltjes gezellig te dekken en alle producten - zoals kipfilet, komkommer, melk, appels en bruinbrood - uit het lun- chkrat van Albert Heijn uit te stallen. In het lokaal ernaast schalt de muziekclip uit de luidsprekers en zingen de kinderen uit volle borst mee. Ze kennen de tekst na één keer luisteren al helemaal uit hun hoofd. ‘Deze wijs blijft lekker in je hoofd’, vindt Elmas. ‘Erg grappig, die dvd’, voegt Merve toe. En de boodschap? ‘Eigenlijk wist ik dat al’, zegt Sayra. 'Datje bruinbrood moet eten en minder vette dingen en zo. En fruit natuurlijk.’ Tiffany roept: ‘O ja, dat was laatst ook op het Jeugdjournaal, met dat klaver tje van Albert Heijn. Zo kun je precies zien watje moet eten om niet dik te worden. Vind ik wel goed!’ Ze kunnen aan tafel. Marlene Arends heeft op het bord allerlei ideetjes opgeschreven om de boterham te versieren. Vooral de ‘koe in de boomgaard’ - kaas met appel stroop - oogst de nodige hilariteit. ‘Zoals jullie zien staat ervan alles op tafel dat past bij een gezonde lunch', doceert Arends. ‘Bedenk maar watje kunt maken watje ook lekker vindt.’ ‘Ik vind dit wel lollig bedacht van Albert Heijn’, zegt Sjoerd. ‘Het is belang rijk dat kinderen dit weten. Anders worden ze dik en krijgen ze puistjes.’ Eten de kinderen over het algemeen gezond? 'Heel wisselend’, is de ervaring van Arends. ‘Vooral de “10-uurtjes” zijn niet altijd even verantwoord. Veel chocolade- koeken, in plaats van een appel. Ik wijs de kinderen daar wel op, maar ja, het hangt toch erg af van wat ze van thuis meekrijgen.' J 1

Personeelsbladen | 2006 | | pagina 6