i I ri x 5 Aha 1 i Klavertje gezond te kiezen Er zijn op het moment vier belangrijke trends in voeding: genieten, gemak, gezond en bewust. De laatste twee spelen een centrale rol in de aanpak van ‘Eten in evenwicht’. s aantal dat dit echt doet, pakt echter bedui dend lager uit. ‘Wij willen de klant helpen om gezond te kiezen’, zegt Barbara Veldhuizen, marketingmanager AH Eigen Merken. ‘Maar daarnaast bieden we ook andere producten aan. We zeggen niet: mayonaise en chips zijn ongezond, dus dat halen we uit de schappen. Wel willen we voor de klant inzichtelijk Blaken wat een gezond alternatief is.’ Albert Heijn richt zich alleen op eten en drin ken. ‘Om gezond te leven is natuurlijk meer nodig’, zegt Veldhuizen, ‘zoals minder stress, meer bewegen en stoppen met roken. Maar wij houden ons bij onze eigen leest.’ Vereniging. ‘Dit is een mooi voorbeeld van hoe het ook kan’, zegt woordvoerster Mieke van Spanje, naar aanleiding van de reclame boodschappen van Albert Heijn over het Klavertje. ‘Hier wordt gelukkig eens niet op overgewicht gewezen, zelfs niet genoemd, terwijl de boodschap hartstikke duidelijk is. Petje af!’ In de bewustwording van de klant past verder meer informatie over groente en fruit (‘eet 2 ons groente en 2 stuks fruit per dag’) en pro ductinformatie die helpt bij het bereiken van het juiste gewicht. ‘Wij vermelden als enige leverancier op onze eigen merken het aantal calorieën per portie’, zegt Veldhuizen met gepaste trots. Evenwichtig eten begint bij gezond en lekker eten. Maar hoe weet de klant wat gezond is? Veldhuizen: ‘Op meer dan 1200 producten van ons eigen merk staat inmiddels het Gezonde Keuze Klavertje. Onze afdeling Kwaliteit heeft samen met het Voedings centrum onderzocht waar voedingsmiddelen aan moeten voldoen om het predicaat “gezond” te krijgen. Zoals niet te veel vet, zout en suiker en voldoende voedingsvezels. Zo zien klanten in één oogopslag of ze een gezon de keuze maken.’ Het Gezonde Keuze Klavertje leverde Albert Heijn een compli ment op van de Nederlandse Obesitas

Personeelsbladen | 2006 | | pagina 5