Eten in evenwicht Aha 4 Natuurlijk blijven mayonaise en chips gewoon in de schappen staan. Maar we willen méér voor de klant betekenen. Gezondheid is vandaag de dag een heel belangrijk thema. En Albert Heijn speelt daar op in. Met onder meer het Gezonde Keuze Klavertje en KlasseLunch. Gezond en bewust ‘We willen de klant helpen Ruud van Meulenbroek van basisschool St Joseph uit Schermerhorn organisatie ons steentje aan willen bijdragen. Vorig jaar kreeg hoofd Public Affairs Saskia Aalbers opdracht om de maatschappelijke betrokkenheid van Albert Heijn nog duidelij ker te formuleren. ‘Het leek ons goed, naast andere belangrijke onderwerpen waar Albert Heijn mee bezig is, om de focus te richten op één centraal thema: gezondheid’, vertelt Aalbers. Albert Heijn wil hiermee iets in beweging zetten. Door allerlei externe organi saties, zoals het ministerie van Volksgezondheid en het Voedingscentrum, worden we aangesproken op onze rol als eten drinken-leverancier. Niet meer dan logisch dat we op het punt van gezondheid ook onze maatschappelijke verantwoordelijkheid willd nemen, naast de aandacht die we hiervoor in de winkels laten zien met het programma ‘Eten in evenwicht’. Uit onderzoek blijkt dat 91 procent van de klanten gezond leven belangrijk vindt. Het ‘Bedankt voor de geweldige ochtend, wat hebben we lekker gegeten en gedronken. De lunch was keurig verzorgd. Ik hoop dat we volgend jaar weer mee kunnen doen!’ ten in evenwicht’: zo heet het program ma dat de afdeling Marketing ontwik kelde, gericht op de klant. Het is een visie op gezondheid en de rol van Albert Heijn daarin. Maar gezondheid staat ook al enige tijd heel nadrukkelijk op de maatschappelijke kaart. We worden overspoeld met berichten en programma’s over de risico’s van overge wicht en over het belang van goede voeding. Een thema dat bij uitstek goed past bij alles waar we bij Albert Heijn voor staan. Omdat we de grootste verkoper ‘van eten drinken’ zijn natuurlijk, maar ook omdat we midden in de samenleving staan en daar als duurzame Groeten van groep 7 en 8 van de Willem van Oranjeschool uit Haarlem ‘Onze hartelijke dank speciaal voor het AH-filiaal in het Julianapark in Haarlem. De leuke lunchideeën zijn gekopieerd en worden mee naar huis genomen om het daar ook eens te proberen.'

Personeelsbladen | 2006 | | pagina 4