tCHTEROE SCHERMEN De leukste baan e mountainbi I I 9 Aha 1 J 1 a i Een vitaminepil of vers? I1IBI Directievoorzitter DICK BOER Leeftijd Functi Afgestudeerd innen all Daarn; Hobby’s Droom Twee jaar geleden begon het Doorbraakteam met de ontwikkeling van een nieuwe supermarktfor- mule. De markt werd onderzocht en ze brachten de wensen van de klant in kaart. Hieruit ontstond de eerste pilotwinkel die in week 48 van 2005 in Heemskerk werd geopend: AH 1123. Dit is een voorloper op de nieuwe generatie Albert Heijn- supermarkten, een winkel om van te leren. Het Doorbraakteam bestaat in totaal uit zeven mensen. Daarnaast hebben nog meer mensen steentje bijgedragen. Alleen al op het hoofd kantoor zijn 150 medewerkers bij de nieuwe pilot winkel betrokken. Margreetvan Steijn: ‘We leren veel van klanten en medewerkers. In week 7 heb ben we op basis van hun feedback de pilotwinkel aangepast. Zo wilden klanten graag een kopieer apparaat en een bankje om op te zitten. Op deze aanpassingen is enthousiast gereageerd, net als op veel nieuwe concepten zoals Kies&Kook en de zelfscanners. We blijven luisteren en verbeterin gen doorvoeren.’ Gezondheid is een trend waaraan Albert Heijn actief een bij drage wil leveren. De toegenomen belangstelling voor gezond heid kent een aantal oorzaken waaronder bepaalde welvaarts- ziekten en vergrijzing van de bevolking. Iedereen is steeds bewuster met gezondheid bezig. De sportscholen rijzen als paddestoelen uit de grond. Zo’n 91 van de consumenten vindt het belangrijk gezond en bewust te leven. 70 geeft aan gezonder te willen eten. We willen als supermarkt naast gezonde producten ook infor matie bieden over gezonde voeding in het bijzonder en gezond leven in het algemeen. Hierin nemen we als Albert Heijn onze maatschappelijke verantwoordelijkheid. We hebben een aantal bouwstenen voor gezondheid geformuleerd waarbij gezond, bewust en lekker eten en drinken centraal staat. We bieden de klant steeds een gezond alternatief in alle belangrijke product categorieën van eten en drinken. We geven voorlichting met WKhulp van onder andere het Gezonde Keuze Klavertje en uit gebreide voedingswaarde informatie op verpakkingen. Uiteindelijk zal de klant zelf bepalen waar deze voor kiest. Zelf let ik heel erg op wat ik eet. Ik gebruik geen suiker of melk in koffie of thee. Ik drink veel water en ik eet liever volkoren pasta dan een gewone variant. En waar om zou ik een vitamine - C pil nemen als er uitstekende verse sappen te koop zijn? Maar ook een goed glas wijn of een gebakje mag op zijn tijd. Ook bewegen is voor mij belangrijk. Twee keer per week ga ik spinnen in de sportschool en op zondagochtend ga ik op de mountainbike door de duinen. Regelmatig gaat een van mijn kinderen mee, dan is het extra leuk. Een aantal collega directieleden loopt hard. Een paar van hen doen vast weer mee aan de Dam tot Damloop op 17 september aanstaande. Er is dit jaar ook een wandel route uitgezet welke op 16 september gelopen kan worden. Ik wil het bij ieder een aanbevelen! Je kunt je nu inschrijven en je leest er meer over in deze Aha. Op dit moment wordt er binnen Albert Heijn gewerkt aan een programma voor medewerkers waarbij, en uiteraard blijft alles een vrije keuze, de eigen gezondheid centraal staat. We willen als bedrijf niet alleen onze klanten maar vooral ook onze medewerkers informeren, adviseren en enthousiasmeren. Het is mijn eigen ervaring: als je beter leeft, voel je je ook beter. Elke dag weer. •Het is bijzonder te zien dat Albert Heijn zoveel waarde hecht aan vernieuwing. Er wordt veel tijd en energie ingestoken. Niet veel bedrijven pakken het zo professioneel aan. Ik ben er trots op dat we de allerbeste winkel voor de klant proberen neer te zetten, en durven te leren.Tot nu toe ben ik verant woordelijk geweest voor de merchandising en communicatie. Vanaf 1 mei is mijn functie veranderd en volg ik Buck van der Werf op als projectmanager Doorbraak. Natuurlijk zal ik het op mijn eigen manier doen maar wel in het verlengde van wat Buck al heeft neergezet. Ik vond dat hij het erg goed deed. Het is een uitdaging om samen met het Doorbraakteam en vele anderen de Albert Heijn-supermarkt van de toekomst te ontwikkelen, waar klanten én medewerkers superenthousiast over zijn. Ik weet zeker dat dit gaat lukken. Het is fantastisch om verantwoordelijk te zijn voor deze nieuwe formule. Ik vind dat ik echt een van de leukste banen van Nederland heb.' Steijn 38 1 mei projectmanager Doorbraak Ti 1988 Bedrijfskunde aan Nyenrode Ahold trainee, als bedrijfsleidster bij de Tuin van Amsterdam CAM bij Ja- min, vervolgens CAM bij Albert Heijn (o.a. servicebalie en koffie thee) Private label manager en format manager ah.nl. Vervolgens teamlid Doorbraak Berg wandelingen, vormgeving, reisboeken biografieën, buiten zijn Trektocht maken door de Himalaya Naai

Personeelsbladen | 2006 | | pagina 9