DUBBELLEVEN Kampioen op wielen s Aha 8 (19) is zes uur per week kassamedewerker bij AH 1348 in Heemstede. Wat veel klanten niet weten is dat ze Europees Kampioen rolstoelhockey is. In Dubbelleven maken we kennis met deze winnaar. Saskia Beun <S f We hebben hier te maken met de Europees kampioen 2005.Vertel! ‘Ik beoefen al elf jaar rolstoelhockey waarvan vijfjaar in het Nederlands Team. Op landelijk niveau strijden twaalf teams om het kam pioenschap. Ik speel bij de Kennemer Keien uit Overveen. Sinds 8 april staan we met mijn club 3e van Nederland. Vorigjaar zijn we met het Neder lands Team Europees Kampioen geworden in Rome.’ Fantastisch. Moet je er veel voor doen? ‘Ik train één keer per week met de club, fitness twee keer per week en train een keer per week met het Neder lands team. Dit jaar trainen we met het Nederlands Team wat minder, omdat er te weinig geld is, dit vind ik erg jammer. De bondscoach gaat wedstrijden af en stelt de selectie samen. Ik ben een van de jong ste spelers en kan op alle posities spelen, behalve op doel.’ Waarin verschilt het met het reguliere hockey? 'Rol stoelhockey speel je vijf tegen vijf. Je team bestaat uit tien personen om vooral ook veel te kunnen wisse len. Ook magje niet hoog spelen met de bal. In een wedstrijd kan het er hard aan toegaan. Er zijn wed strijden bij dat er elektrische rolstoelen omvallen.’ Wat trekt je zo aan in deze sport? 'Je kunt je agressie erin kwijt. Ik zit in een rolstoel en kan nu eenmaal minder dan een ander. Ik heb mijn beperkingen. Door een botziekte, osteogenesis imperfecta (onvol maakte botvorming, red.) kan ik spontaan mijn bot ten breken. Ik zit mijn hele leven al in een rolstoel en heb al 32 keer wat gebroken. Daarom wil ik zoveel mogelijk doen wat ieder ander ook zou doen, soms moet dit op een andere manier.’ Waar haal je die kracht vandaan? Ik kijk anders tegen het leven aan dan veel leeftijdsgenoten. In mijn leven zijn er al veel mensen overleden die ik goed kende. Hierdoor word je sneller volwassen. Ik houd me ook bezig met reiki.’ Reiki? ‘Ja, een op oosterse filosofie geïnspireerde techniek om jezelf en anderen te stimuleren in hun energie. Het geeft mij rust. Je leert verschillende behandeltechnieken en er wordt een soort kanaal tje bij je opengezet, waardoor je leert levensenergie te gebruiken. Ik heb net reiki 2 gehaald en wanneer ik reiki 3 heb ben ik master.’ Doe je nog iets naast reiki en hockey? 'Ik draai zes uurtjes per week kassa. Ik zit op een gewone bureaustoel, mijn rolstoel staat achter mij. Klanten S zien het vaak nieteens. Daarnaast studeer ik hbo Maatschappelijk Werk Dienstverlening waarmee ik in de toekomst veel mensen hoop te gaan hel- g pen. Zodat zij zo zelfstandig mogelijk in de samenle- ving kunnen functioneren.’

Personeelsbladen | 2006 | | pagina 8