‘Wij laten ons niet leiden door J LM' Eric Huizing, hoofd afdeling Beleggingen AHOLD Pensioenfonds: Aha 10 Alle drie hebben ze één erfgoed van Albert Heijn. En de derde bedenkt slimme dingen voor de verre toekomst. De een belegt dagelijks miljoenen. De ander beheert het historisch ding gemeen: een uniek beroep achter de schermen! ZEE? 1 In het AHOLD ‘pensioenpotje’ zit 1,9 miljard euro. ‘Ja, daar kun je een heleboel pakken sui ker voor kopen’, lacht Eric Huizing. Maar op de afdeling beleggingen van het Pensioenfonds gebeuren er uiteraard héél andere dingen met dit geld. Met nog drie andere collega’s is Huizing de hele dag bezig de pensioenpot zo goed mogelijk te beleggen. Doel: een zo hoog mogelijk rendement met een zo laag mogelijk risico. ‘Wij hebben een relatief jong medewerkersbe stand en voor veel mensen is hun pensioen echt nog de ver-van-mijn-bedshow’, weet Huizing. ‘Ze vertrouwen er blindelings op dat dat goed gaat. En wij willen hen daarin niet teleurstellen.’ Wie denkt dat zich op de afdeling van Huizing hectische, beursachtige taferelen afspelen, heeft het helemaal mis. Er hangt juist een serene rust. Wel zijn vanaf zeven uur ’s och tends alle computers verbonden met de beurs en houden de beleggers continu in de gaten wat er gebeurt. Huizing: ‘Maar we zitten niet de hele dag met allerlei telefoons aan de oren en laten ons niet leiden door de waan van de^. dag. Wij beleggen volgens een bepaalde visie™ Ons beleid is gericht op de lange termijn, waardoor je makkelijk tegen een dipje op de korte termijn kan aanlopen. En, ook heel belangrijk, het beleid is gericht op spreiding. V.l.n.r. Henk Kouwenhoven, Mart Broek, Jan van Put, Wim Nabbes, Jaap Hartog en Jan Lubbes. j

Personeelsbladen | 2006 | | pagina 10