1CHTER DE SCHERMEN Optimaliseren van de formule i 13 Aha Gevarieerder eten Tuncay Ozgüner Directievoorzitter DICK BOER Functie nu Hobby’s Sterrenbeeld Tuncay Ozgüner is projectmanager XL. Als projectma nager is hij voornamelijk bezig met het optimaliseren van de formule voor XL. Hij is verantwoordelijk voor con ceptontwikkeling, layout, warenindeling, routing en geeft richting aan assortiment en presentatie. 'De AH XL-winkels verschillen op een aantal punten sterk van de gewone wijkwinkels. Zo is XL een autowin- kel meteen groot verzorgingsgebied. Klanten komen de voorraadboodschappen doen en zijn bereid met de >0 te komen als hier extra voordeel tegenover staat. Zo komen we meteen op een aantal andere belangrijke punten. Bij AH XL krijg je net even meer voordeel, is het assortiment groter en zijn er meer grootverpakkingen te krijgen. Verder is XL een beleving. Bij de versafde ling is overal wat te proeven, voor kinderen is er een speelplek waar naast een televisie een Playstation is aangesloten. En staat er naast de bekende koffiem achine een limonademaker. Verder wordt er van don derdag tot en met zaterdag gekookt door een kok die bij het kookeiland heerlijke gerechten maakt.’ Naai Leeftijd Begonnen als s Twee weken geleden zijn de jaarcijfers 2005 van de Arena Jj^lerland gepubliceerd. Voor Albert Heijn was 2005 een bijzon- goed jaar. We zagen meer klanten in onze winkels, verkochten weer meer producten uit ons huismerk-assortiment en wonnen een procent marktaandeel. Onze winst is ten gevolge van onder andere een stijging in pensioenlasten iets lager uitgekomen in ver gelijk met 2004. Deze cijfers bieden een goede basis voor de verde re uitbouw van onze positie in de Nederlandse markt in 2006. Ook voor andere labels binnen de Arena Nederland was het een goed jaar. Zo is de omzet van albert.nl in 2005 met ruim 25% gestegen ten opzichte van 2004 en heeft de Ahold Coffee Company meer omzet gereali seerd door de enorme toename van de pro ductie van koffiepads voor andere landen. Ook voor Gall Gall was het een jaar met een goede omzet waarin bovendien de strate gie voor de komende jaren werd geformuleerd met daarin initia tieven om meer aansluiting te vinden op de jongerenmarkt. Etos opereerde in een moeilijke markt in 2005 maar heeft in de laatste ^Jhnden van het jaar de eerste vruchten kunnen plukken van een nieuwe commerciële strategie. Zowel Gall Gall als Etos hebben deze maand een nieuwe directie gekregen om de plannen in 2006 verder ten uitvoer te gaan brengen. ■Afgelopen jaar hebben we vijf nieuwe XL-winkels geopend in Rijswijk, Hoofddorp, Leeuwarden,Tilburg en Nijmegen. We krijgen goede berich ten uit die winkels, zowel van klanten als van medewerkers en kunnen dus constateren dat de formule aanslaat. Wel zien we dat het grootste aandeel van de omzet gehaald wordt in het weekend. Op doordeweek se dagen is het minder druk. Hier moeten we qua inkoop rekening mee houden zoals voor de verse producten. Ook blijven we de formule opti maliseren en naar de toekomst kijken. AH XL is een voorloper op de wijkwinkels. Zo is inmiddels het Kies Kook-concept bij bijna alle XL’s ingevoerd. Een fantastisch concept waar we heel tevreden over zijn. Als een van de eerste winkels hebben wij een geluidsdouche voor het luis teren van muziek. Ook hebben we in de winkel televisieschermen met productinformatie en aanbiedingen hangen als extra communicatie middel. Vernieuwingen die aanslaan bij XL vertalen we door in de wijk winkels en zo blijven we actueel. Onlangs was ik in Praag voor een internationale bijeen komst met de top 70 verantwoordelijken binnen Ahold. Ook Anders Moberg was hierbij aanwezig. De trend zoals we die zien in Nederland, met de nadruk op de prijs/waar- de/serviceverhouding, is overal ter wereld terug te vinden. In alle landen vinden herpositioneringen plaats in het speelveld van grote supermarkten en discounters. Wat we ook zien is dat na de trends van anti-alcohol en anti-rookcam- pagnes de focus van de overheid begint te verschuiven naar gezondheid. Voor Albert Heijn betekent dit dat de nadruk meer komt te liggen op gezond en gevarieerd eten. We voelen ons mede verantwoordelijk een bijdrage te leveren aan de wereldwij de zorg om obesitas te voorkomen of tegen te gaan. Het is een bedreiging waarbij het niet zozeer gaat om minder eten maar om gevarieerder eten. Ook in landen die nog sterk in opkomst zijn, zoals China, wordt obesitas nu al als een probleem gezien. We willen niet dat de overheid te veel gaat ingrijpen en bijvoorbeeld de verkoop van chocolade uiteindelijk gaat verbieden. Daar ligt dus een duidelijke taak. Dat er veel belangstelling voor gezonde voeding is bleek onlangs al bij aanbieding van een gratis klasselunch voor groep acht van de basisschool. Binnen een paar dagen was het hele aanbod voor 1500 scholen van een gratis lunch en een lesprogramma gericht op ‘eten in evenwicht’ volgeboekt. Assortimentsbeheerder bij Centraal Logistiek Commercieel manager Ahold Coffee Company Projectmanager AH XL Zeilen, skiën en voetballen Lekker eten en drinken en dan voor al de mediterrane keuken Boogschutter

Personeelsbladen | 2006 | | pagina 13