Afgelopen jaar stond het blad weer vol met jubilea. Hoe ervaren mensen hun jubileum en waarom is men zo lang in dienst? Ervaren zij grote verschillen met vroeger? Een klein verslag van het Albert Heijn-gevoel. Aha 8 SM Jan Burgman vs kassa Henny Schreuder-Hagendyk AH 1207 Zoetermeer Trou Jan Burgman werkt al 40 jaar bij Albert Heijn. Hij heeft door heel Noord-Holland in veel verschillen de Albert Heijn-winkels gewerkt. Sinds drie jaar is Jan SM bij de Albert Heijn op Texel. ‘Ik begon bij Albert Heijn toen ik nog op school zat in Schagen. Ik was verantwoordelijk voor het vullen van de vakken, het schoonhouden van de winkel en ik moest helpen met het lossen van de vrachtwagen. Ook sorteerde ik het glaswerk want vroeger zat overal statiegeld op.’ ‘Ik dacht dat Schagen mijn laatste winkel zou worden maar mijn huidige regiomanager kwam op een dag met de vraag of ik de winkel in Den Burg op Texel wilde heropenen. Ik moest dit uiteraard met mijn vrouw bespreken en samen hebben we besloten op Texel te gaan wonen. Vorig jaar was mijn 40-jarig jubileum en dit was echt fantastisch. Zolang mijn gezondheid het toelaat denk ik niet aan stoppen.’ Het AH-geVOel 'Het was niet moeilijk 40 jaar vol te maken. Albert Heijn is een goede baas om voor te werken. Je krijgt alle kansen door te groei en, mag je mening geven en je eigen dingen doen. Ik heb veel meegemaakt en ik ga altijd met veel plezier naar mijn werk.’ Vorig jaar oktober had ze er 25 jaar opzitten. Over ongeveer 2,5 jaar gaat zij met de VUT. ‘Als ik niet meer werk zal ik mijn collega's en eigenlijk ook de klanten het meest missen. Maar gelukkig mag ik nog even.’ ‘Ik ben begonnen in AH 1402 Leiderdorp als parttimer. Als ik nu op mijn loopbaan terug kijk waren de beginjaren toch wel erg mooi. Het was een grote winkel, zoiets als de XL van nu. Er werden modeshows gegeven op de winkelvloer!’‘Alles is nu beter georganiseerd en gedisciplineerd. Dat is ook wel nodig want de werkdruk is flink omhooggegaan. Ik heb mensen als karrenjongens zien binnenkomen die nu als VM aan het werk zijn. Dat maak je allemaal mee als je hier al zo lang werkt.’ Het AH-geVOel 'Je leeft mee: doet er je bood schappen en verdedigt Albert Heijn als dat nodig is. Albert Heijn geeft een heel warm gevoel. De jaren zijn voorbijgevlogen. Dat de klant en de service nog steeds voorop staan zijn punten die ik waardeer.’ AH 1185 Den Burg

Personeelsbladen | 2006 | | pagina 8