ÉCHTER DESCHERMEN I Wij bewaken het AH-merk I I Een nieuwe manier van mkoi Merken-team kijkt naar de positione- Directievoorzitter DICK BOER V 7 Leeftijd Afgestudeet i Studieuitwisse- Begonnen Drool Hobby'; Sterrenbeeld Ultieme uitdaging kingen veel voordeel kunnen behalen. Een ander voorbeeld is diervoeding in blik. In sommige landen zijn inhoudsmaten net iets anders waardoor er twee aparte productielij nen moeten worden ingericht. Als je dergelij ke zaken kunt versimpelen door voor één inhoudsmaat te kiezen, dan kan dat heel veel synergie opleveren en kosten besparen. We stellen onszelf steeds opnieuw de vraag hoe een leverancier tot een bepaalde prijs komt en we beoordelen dit vervolgens ook zelf. Met ICA en Centraal Europa delen we deze kennis en bouwen we een gezamenlijke organisatie. We raadplegen professionals in elke sector. Daarnaast geven de category managers voeding en sturing aan deze inkoopgroep omdat zij de wensen van de klant goed kennen. bij ICA in Oslo de Noorse fjorden races, hockey, joggen Schorpioen et AH Eigen Merken-team S-tB bestaat uit 4 brandma- nagers die ieder een merk onder hun hoede hebben. Het team is verantwoordelijk voor de positio nering van het AH Huismerk, Euro Shopper, AH Excellent, AH Biolo- Bch en AH to go. Het AH Eigen Merken-team is een mix van oud- AH-trainees en externe marketeers van bekende fabrikanten zoals Unilever en Smiths. In de afgelopen twee jaren was de afdeling vooral druk met de herpositionering van het AH Huismerk, introductie van AH Voordeelverpakkingen en de introductie van het succesvolle merk AH Excellent. de groeimogelijkheden van een merk. Stel, een categorymanager wil Ontwikkelingen in retailland Er wordt veel gediscussieerd en gespeculeerd over de ontwikkelingen binnen de retailwereld nu Laurus tweederde van zijn winkels in de verkoop heeft gedaan. Klanten van Edah en Konmar zijn zoekende. We zien om ons heen hoe uniek het is om een winkelketen te hebben die al bijna 120 jaar bestaat. Laten wij ons beste been voor blijven zetten om de klant te laten zien wat onze waarden zijn, dat we een goede kwaliteit en prima service bieden voor een aantrekkelijke prijs. Laten we elke dag zorgvuldig omgaan met het merk Albert Heijn. Excellent-kaas introduceren. Als brandmanager kijken wij dan of de kaas bijzonder genoeg is voor de klant. Zal de klant het kopen? Daar kun je al antwoord op krijgen door goed klantenonderzoek te doen. ^roert Heijn, ICA en Ahold Centraal Europa starten binnenkort een nieu we organisatie voor de inkoop van huismerkproducten. Ook nu wordt er al gezamenlijk ingekocht. We komen momenteel in een volgende fase van samenwerken waarin de verantwoordelijkheden van inkoop en de ver schillende categorieën respectievelijk verdeeld worden onder Zweedse dan wel Nederlandse collega’s. We hebben daarvoor in twee hoofdkanto ren ruimte ingericht, zowel bij ICA in Stockholm als bij Albert Heijn in Zaandam. Hier zal de expertise worden geconcentreerd. We analyseren de producten uitgebreid voor we gaan inkopen. Op het moment dat we namelijk van elk onderdeel van een productieproces precies weten wat de kosten zijn en waarom, kunnen we veel beter beoordelen wat de werkelij ke waarde van een product is. Neem bijvoorbeeld onze eigen Coffee Company. We weten alles van onze koffie. We kennen de struiken waaraan de bonen groeien, we kennen de koffieboeren, het land, het brandproces van de koffie, de omstandigheden van het vervoer, de kosten en kwaliteit van de verpakking enzovoorts. Door een uitgebreide analyse van elk onderdeel kunnen we nog beter bepalen of er op de een of andere manier ^ordeel of efficiency te behalen valt. Ditzelfde zijn we nu ook van plan bij producten waar we zelf niet zo intensief bij de productie betrokken zijn maar waarvan we grote hoeveelheden inkopen. Denk aan huishoud- papier, wasmiddel, margarine of tomatenketchup. Bij tomatenketchup hebben we bijvoorbeeld door het harmoniseren van recepten en verpak- merk waarborgen. Voor AH Excellent gelden bijvoorbeeld andere regels dan voor het AH Huismerk. Unilever kan een product promoten met wel dertig commercials per week. Wij doen dat met. Daarom moet ons huismerk voor ieder product dat we onder die vlag voeren telkens dezelfde waarden uitstralen. We houden de marktontwikkelin gen goed in de gaten en kijken samen met de categorymanagers naar Irene Muller 30 Brandmanager Eigen Mer- Meedoen aan de Volvo Ocean Race uiteindelijk bepaalt de klant of het merk aantrekkelijk en relevant is.’ ‘HetAH Eigen ring van het eigen merk. Het moet altijd dezelfde kracht en waarde ken 1994 Bedrijfs- uitstralen. Merken laden noemen we dat. Hiervoor maak je regels kunde in Groningen Reizen Over de prijs, de verpakking en de kwaliteit van de producten die het door Patagonië, Argentinië, Hond uras, Costa Rica China, Filippijnen Ahold trainee met winkelstage VM kassa bij AH 1404 Bussum Projectmanager logistiek Zeiltrip langs Zeil-

Personeelsbladen | 2006 | | pagina 7