o I ■mi Kir SNEL SCHAKELEN 1 4' Aha 6 Categorymanager Steve Lombel (naast hem Vice President Procurement Category Management Tami Kulak) van US Foodservice: i V .iMMJ lik ji K w I L. Aihte’iiWii*. 1 4. V voortouw nemen. Een “category” waarin we de controle van boer tot winkel hebben. Als het ergens moet lukken om samen van syner gie te profiteren, is het wel in koffie.’ Zijn er Ahold-werkmaatschappijen die jullie geen koffie leveren? ‘Die zijn er. Ahold Centraal Europa leveren we bijvoorbeeld nog geen koffie. Gelukkig is geen van de bedrijven Alice de Haan, categorymanager koffie snack: ‘Ik ben blij met de Ahold Coffee Company. We kunnen snel schakelen, simpelweg omdat we bij hetzelfde bedrijf horen en in Zaandam dichtbij elkaar zitten. Dankzij onze samenwerking hebben we, om maar even een groot succes te noemen, een prachtige positie in koffiepads verworven. We waren de eer ste met huismerk-koffiepads. Momenteel is driekwart van alle pads die we verkopen van ons huismerk Perla. Zonder een eigen koffiebranderij hadden we dat niet voor elkaar gekregen. Een andere belangrijke toegevoegde waarde van de Ahold Coffee Company is natuurlijk Utz Kapeh. We weten precies waar onze koffie vandaan komt en dat de boeren op de plantages op een fatsoenlijke manier kunnen werken. En zonder dat onze klanten hiervoor een meerprijs betalen. Guatemala Verder ben ik vorig jaar op initiatief van de Ahold Coffee Company naar koffieplantages in Guatemala geweest. Samen met Edo en Nichlas Olofsson, een collega- verplicht om koffie van ons af te nemen. Dat zou niet goed voelen.’ Die bedrijven wil je met het seminar natuur lijk interesseren. ‘Interesseren is prima, maar niet het doel van de seminar. We willen alle collega’s die binnen Ahold met koffie bezig zijn, bij elkaar brengen.’ Wat gaan jullie nu, na de seminar, doen? categorymanager bij ICA. Daar heb ik veel geleerd en inspira tie opgedaan. Over smaak, over de herkomst, over de passie waarmee de koffieboeren met hun product omgaan. Ik vind dat we dat beter op onze klanten kunnen overbrengen. Dat gaan we binnenkort dan ook doen, met AH Excellent. Meer en vooral voor de klant duidelijkere informatie over smaak en herkomst op de verpakking aanbrengen. Maar ook in de AllerHande vertellen we over deze origine koffie. Je kunt koffie met wijn vergelijken: een prachtig natuurproduct dat op ver schillende plaatsen verschillende smaken ontwikkelt. Door de nauwe samenwerking met Ahold Coffee Company hebben we de volledige koffieketen in eigen handen. Daar plukken we met z’n allen de vruchten van. Ons marktaandeel huismerk- koffie is in jaren niet zo hoog geweest. Het resultaat van de^1 intensieve samenwerking met Edo en z’n club, maar netzo goed door hard werken van de collega’s in onze winkels, leder draagt met zijn of haar eigen kwaliteiten bij aan het succes. We mogen er trots op zijn!’ ‘De reacties op de seminar waren erg positief. We hopen dat we er een terugkerend evene ment van kunnen maken. De Ahold Coffee Company krijgt daarnaast een website waarop de deelnemers op een afgesloten deel van de site kennis met elkaar kunnen delen. Wij zullen daar natuurlijk ook zeer regelmatig informatie op zetten.’ w UklïudiK-Ji7ï£2BMijn favoriete kof fie is onze Ritual Columbian Supremo. Uitstekende kwaliteit, een echte origine koffie uit Colombia. Dit sluit aan bij de trend in de Verenigde Staten op dit moment. De groei in koffie zit hier in de 0 speciale koffie, met name origine kof fie. Traditionele koffie is op z’n retour. Wat onze relatie met de Ahold Coffee Company is? Ze geven ons waardevol advies over de koffiemarkt. Ik krijg wekelijks een update via e-mail. Verder onderzoeken we momenteel of we ook koffie uit Zaandam kunnen afnemen.’ K I I 'jll sfeliiw -1 TB

Personeelsbladen | 2006 | | pagina 6