I DE ARENA SLIEDRECHT 13 Aha MARKTVOOR DAGELIJKSE CONSUMENTENBESTEDINGEN s g Arena ‘buying power’ keer zo’n regeling te maken dan dat ieder bedrijf dat in de arena zelf doet. Ook andere afdelingen als IT, Risk Security (beveiliging), Store Development en Ahold Vastgoed werken al langer voor de hele arena. Albert Heijn kan zich helemaal focussen op acties, assortiment en verkoopprijs.’ Ook op Europees en mondiaal niveau wordt er binnen de Ahold-gelederen al volop samenge werkt. ‘Dan moet je naast inkoop ook denken aan het delen van kennis’, aldus Bert. ‘Waarom vraagt een leverancier een bepaalde prijs? Hoe is deze prijs opgebouwd? We vergaren steeds meer kennis om leveranciers en werkmaat schappijen te adviseren hoe ze voordeliger kunnen leveren of inkopen. In de keten van grondstof tot eindproduct kunnen we veel voordeel halen uit het harmoniseren van speci ficaties en verpakkingen. Neem een product als diervoeding. Waarom zou een hond in Amsterdam ander voer krijgen dan een hond in Stockholm? Als de producent voor twee huismerken hondenvoer één productielijn kan gebruiken, levert dat natuurlijk een besparing op. Met een duur woord heet dit value chain analysis! MACHIEL PRANGER (51) is franchiseonderne- mer van een Etos, Gall&Gall en Albert Heijn in Sliedrecht. De Arena Sliedrecht, zeg maar. De winkels zijn op één locatie naast elkaar geves tigd en vormen samen één bedrijf. Machiel: 'De winkels versterken elkaar omdat we uitgaan van de kracht van de individuele formules. Ik kies bewust voor een Etos in plaats van een grotere drogisterij-afdeling binnen Albert Heijn, omdat een Etos hier toegevoegde waarde biedt: een breed assortiment en specialistische kennis van drie gediplomeerde drogisten. En bij Gall&Gall staat een vriendelijke, vakkundige slijter onze klanten te woord. Beide winkels pro fiteren echter weer van de klantenstroom rich ting Albert Heijn.’ 'Mijn medewerkers zijn redelijk honkvast, één fulltimer werkt bij Gall&Gall én Albert Heijn. Verder gebeurt er natuurlijk veel centraal, dat is voor mij niet meer dan normaal. We werken met bijvoorbeeld één personeelsbestand, één admi nistratie, één laad-en-losperron en één door- voermagazijn. Jammer dat de drie vrachtwagens van de drie formules elkaar bij dat perron af en toe in de weg zitten.Terwijl ze tot hetzelfde bedrijf behoren...! Je begrijpt, de ontwikke lingen binnen de Arena Nederland vind ik niet meer dan logisch. Drie prachtige formules met een eigen identiteit, maar toch één bedrijf. Het werkt uitstekend. En dat weet ik uit de praktijk!’ Met de Dutch Buying Desk bundelen we in de arena sinds een paar jaar onze inkoopkracht. Director Bert Swartsenburg (44): ‘Het spreekt voor zich dat je voor drie partijen betere afspraken kunt maken dan wanneer je alleen bent. Bij de Dutch Buying Desk kopen we nu alle huismerkwijn en grote namen in de wijn wereld voor de arena in. Maar ook alle inkoop ^van huismerk drogmetica en A-merken ver- ^Pbpt via ons. Op het gebied van houdbaar nemen we de inkoop van het Albert Heijn- huismerk voor onze rekening. Denk daarbij aan chips, vruchtensappen, koek en diepvries. Wij doen de inkoop, de categorymanager bij Deze gezamenlijke markt van de Arena Nederland, waar meer dan 50 miljard euro (bron: CBS) op jaarbasis in omgaat, bestaat uit: Vers en houdbaar eten en drinken Huishoudelijk Wijn, gedistilleerd, bier Entertainment Persoonlijke verzorging i BONUS

Personeelsbladen | 2006 | | pagina 13