Je hebt het fenomeen Nederland. Een aantal Ahold- bundelen: waaronder de drie Aha 12 ARENA NEDERLAND winkelketens Albert Heijn, Etos en Gall&Gall! misschien al eens voorbij zien of horen komen: de Arena bedrijven zijn de krachten meer en meer aan het Aan de achterkant: onder één paraplu Aan de voorkant: vuist maken Welkd ot drie jaar geleden, en vooral in de jaren ’90, keken supermarkten traditio neel vooral naar het supermarktkanaal, slijterijen naar het slijterskanaal en drogisterij en naar de drogisterijmarkt. Sinds vorig jaar kijken we als Arena Nederland naar onze geza menlijke markt, die we de markt voor dagelijk se consumentenbestedingen noemen. Dit doen we omdat we steeds meer concurrentie van niet-supermarktketens als HEMA en Kruidvat krijgen. Dat ondervinden onze ‘zus jes’ op hun beurt in hun traditionele markt. Gezamenlijk gaan we onze klanten daarom een zo breed mogelijk assortiment tegen scherpe prijzen bieden. Wij zijn als Albert Heijn zeker niet de enigen die buiten ons‘straatje’ kijken. Brancheverva ging zie je overal om ons heen en het gebeurt al jaren. Xenos doet in pasta en pesto, Kruidvat verkoopt koffie en wijn. Loop eens een HEMA binnen: daar verkopen ze echt meer ‘food’ dan alleen hun traditionele rookworst. Kortom, de tijd dat een supermarkt alleen levensmiddelen verkocht, is al lang vervlogen. Een trend die Albert Heijn trouwens zelfheeft ingezet. In onze eerste supermarkten in de jaren ’60 ver kochten we als een van de eersten non-food. Dit is, met golfbewegingen, tot op de dag van vandaag zo gebleven. ren, maar zeker ook om goedkoper te kunnen werken. Daardoor zijn we in staat in de hele arena een concurrerend prijsniveau te hante ren. En op die manier profiteert de klant van dit hele verhaal. Maar waar valt aan de achter kant van onze arena nog winst te behalen? In de supply chain, bijvoorbeeld. We gaan bin nenkort CELS, een nieuw ingenieus computer systeem, bij Etos introduceren. We gaan onder zoeken of en hoe de distributiecentra zouden kunnen samenwerken. Maar ook op andere vlakken kunnen we het nog slimmer doen. Zo hebben we binnen de arena nog verschillende manieren om een financiële rapportage te maken. Maar, eerlijk is eerlijk, er gebeurt ook al veel onder één paraplu. CAO-onderhande- lingen, bijvoorbeeld, voert de afdeling I Arbeidszaken namens de hele arena. Allerlei regelingen zoals de reiskostenregeling gelden voor alle medewerkers binnen die arena. Het spreekt voor zich dat het eenvoudiger is om één Welke bedrijven maken deel uit van de Ahold Arena Nederland? Albert Heijn Gall&Gall Etos Ahold Vastgoed Ahold Coffee Company Naast het gezamenlijk ‘bewerken’ van de markt, werken we aan de achterkant steeds nauwer met Etos en Gall&Gall samen. We kunnen in de backoffice nog een aantal efficiencyslagen maken. Om de bedrijfsvoering te optimalise- Het huidige economische klimaat en de hevige concurrentiestrijd dragen bij aan het verder vervagen van grenzen tussen drogisterij, warenhuis, supermarkt en bijvoorbeeld tuin centra. De marges zijn dun en bedrijven kijken over hun eigen schutting naar andere markten.

Personeelsbladen | 2006 | | pagina 12