AHDLDNIEUWS UPS DOWNS K) Ahold STOP&e |SHOP»J Ahold verkoopt twee distributiecentra in de V.S. GIANT 7 Aha Luisteren en doen In het weekend van 11 en 12 februari hebben we de feedback van onze klanten in praktijk gebracht. Dat betekent bijvoor beeld dat we het assortiment hebben uitgebreid. Als Albert Heijn willen we de winkel zijn met de meeste keuze. Het is één van onze merkwaarden naast prijs, kwaliteit en inspiratie. In Heemskerk hebben we extra stellingmeters toegevoegd aan de winkel. Op verzoek van klanten zijn er zowel A-merken als huismer ken bijgekomen in bijvoorbeeld internationale maaltijdcomponenten, bakproducten en ook in AH Biologisch. Mede door het toevoegen van extra meters, het aanpassen van de agf-afdeling en de verlichting krijgt de winkel een warmere uitstraling. Directievoorzitter blikt terug op de afgelopen periode 23 januari 2006 - Ahold heeft twee distributie centra van dochterondernemingen Stop Shop en Giant-Landover in de Verenigde Saten, verkocht. Een onderneming, gelieerd aan Preferred Real Estate Investments uit Pennsylvania, koopt de centra door middel van een gecombineerde vastgoedtransactie ter waarde van circa 90 miljoen dollar. Stop Shop is van plan uiterlijk medio 2006 het distributiecentrum in North Haven, Connecticut, te sluiten. Dit is onder deel van de maatregelen voor verbetering van de doelmatigheid van het distributienet werk in New England en zo de klant beter van dienst te kunnen zijn. De distributie van de produkten die momenteel in North Haven worden verwerkt, wordt niet alleen overgehe- 300.000 Nieuwe klanten We hebben in 2005 ruim 300.000 nieuwe klanten in al onze winkels mogen begroeten. Gemiddeld kopen klanten ook meer. Dat stemt tot tevredenheid maar dezelfde klant houdt ons ook alert. Het is een van de redenen dat het besturingsmodel in de winkels en daarmee de rol van de medewerker wordt aangepast. In Heemskerk zien we al dat dit gewaardeerd wordt. Zo horen we van klanten terug dat ze het prettig vinden dat de supermarktmanager en zijn assistent veel op de winkelvloer te zien en te spreken zijn. De medewerkers doen het goed. Ze worden als open, klantvriendelijk, behulpzaam en enthousiast erva ren. Onze medewerkers spelen een cruciale rol.’ veld naar het distributiecentrum van Stop Shop in Freetown, Massachusetts maar ook naar een externe distributeur. Zoals eerder aangekondigd in mei 2005 is Giant-Landover bezig met de verkoop van het ^^idige distributiecentrum en de kantoren van Landover in Maryland. Giant-Landover ver wacht haar regionale hoofdkantoor te verplaat sen naar een locatie in de nabije omgeving. cci» Heemskerk Ook in onze nieuwe pilotwinkel in Heemskerk luisteren we naar de klant. Deze winkel staat volop in de belangstel ling en dat is prima want we willen echt iets nieuws neerzetten voor de toekomst. Toch wil ik graag benadrukken dat het om een pilot winkel, een testwinkel gaat. We hebben uitersten opgezocht in Heemskerk om een grote stap vooruit te kunnen maken. Op basis van de reacties die we van klanten krijgen passen we hier verbeter- slagen toe en bouwen we uit wat zij goed vinden. We nemen de tijd om de winkel in Heemskerk en ook de pilotwinkels die dit jaar nog ^mlgen, zo goed mogelijk aan te laten sluiten op de wensen van onze Wrmten. We blijven nieuwe dingen uitproberen en we blijven vragen om reacties. De huidige winkels van Albert Heijn kunnen absoluut nog de toets van kritiek doorstaan. We openen met regel maat winkels in de huidige opzet en daar zijn we trots op.. Door de sluiting van het centrum in North Haven zullen circa 850 banen komen te ver vallen. Hiertegenover staat een personeels uitbreiding in het distributiecentrum in Freetown. De klant van nu is heel mondig en reageert onmiddellijk als iets niet bevalt of als er wensen zijn. Op allerlei manieren komen we aan informatie over de wensen van de klant. De bonuskaart speelt daar een belangrijke rol in. We toetsen de tevredenheid van de klant door onderzoek en in elke winkel houdt de supermarkt manager regelmatig groepsgesprekken met klanten. Bij de jurering ^1‘lens de AH Winkelkampioenschappen hebben ruim 55.000 Klanten gereageerd op onze oproep een mening over hun winkel te geven. Hun oordeel was een belangrijke graadmeter in de compe titie tussen winkels. De tips die ze gaven worden daadwerkelijk uitgevoerd in de betreffende winkel zoals de tip om in de zomer naast koffie ook een glaasje water aan te bieden. Of de wens een voedingsdeskundige of diëtiste uit te nodigen. De grote winkelwagens met twee lagen zijn tijdelijk ingeruild voor een regulier exemplaar. De verschillende lagen werden als positief ervaren, maar de grootte maakte de wagen moeilijk hanteerbaar. Er wordt hard gewerkt aan de introductie van een klantvriendelijkere variant. Zo zijn we steeds bezig om het onze klanten nog beter naar de zin te maken.

Personeelsbladen | 2006 | | pagina 7