vertrouwen in’ ‘Ik heb er veel I Aha 6 Eén grote testwinkel Afrekenen anno 2006 OR-voorzitter Joop van Essen: Ff fel 1 Sommige klanten reageren verrast, maar niet iedereen is ervan gecharmeerd om aangesproken te worden. Het scheelt dat ik hier al een tijdje werk en een heleboel klanten al ken. Het valt me op dat veel klanten die een hapje proeven ook daadwerkelijk de bijbehorende pro ducten in hun winkelwagentje doen. Zo is het natuurlijk ook bedoeld, maar het is goed om te zien dat het ook echt werkt.’ In AH 1123 kunnen klanten op verschillende manieren afrekenen: via zelfscanners en een betaalpaal of gewoon bij een kassamedewerker. Om met een zelfscanner aan de slag te gaan, hoefje in Heemskerk geen ingewikkelde aanmeldprocedure te volgen. Het bezit van een AH Bonuskaart volstaat. En volgens Erwin heeft dat de drempel verlaagd. AH 1123 heeft een lastige periode achter de rug. De medewerkers kregen in november te horen dat de winkel vanaf 1 december hele maal zou veranderen en dat hun functie ook een andere invulling zou krijgen. Erwin: 'Wat dat betreft is dit één grote testwinkel. Over het algemeen gaat het allemaal goed, alleen moeten we constant oplet" ten dat we niet vervallen in oud gedrag.' ‘We zitten op een zelfscanningspercentage van bijna vijftig procent. Niet alleen jonge mensen, ook ouderen maken er massaal gebruik van. Dat komt ook omdat er altijd een medewerker in de buurt is om uit te leggen hoe het werkt.’ time table, zodat het duidelijk is wat er op welk moment gepland is. Het belangrijkste is natuurlijk dat de medewerkers tevreden zijn. Tijdens de klankborddagen in februari en maart gaan we onderzoeken wat MAS’en, VM’s, SM’s en overige medewerkers vinden van het nieuwe winkelbesturingsmodel. ‘De vorige OR kreeg in april vorig jaar voor het eerst te horen wat de plannen waren voor de Winkelorganisatie. Na de OR-ver- kiezingen in april kwamen er in mei maar twee collega’s uit de Winkelorganisatie terug in de nieuwe OR. Dat was lastig, want toen moesten we weer opnieuw beginnen. De directie heeft echt de tijd genomen om de OR bij te praten. Bij elkaar hebben we wel zo’n zes tot zeven bij eenkomsten gehad waarbij Dick Boer, Albert Voogd en Luc de Baets nadere uitleg kwamen geven. En dat heeft zich terugbetaald. Toen we de advies aanvraag ontvingen, gingen de hakken niet in het zand. Wel hebben we de nodige dis cussies gevoerd met de directie. Voornamelijk over het schrappen van de MAS-functie, de manier waarop de veran dering doorgevoerd zou worden en de inrichting van het nieuwe opleidingshuis. Omdat het zo’n lang en ingewikkeld proces is, hebben we samen met de directie een convenant opgesteld en ondertekend, zodat we precies weten wat we met elkaar hebben afgesproken. In dat convenant staat ook een Daarnaast hebben we de komende jaren inten sief contact met de regiomanagers om per regio een vinger aan de pols te houden. Natuurlijk weten we op dit moment nog ni^A precies hoe alles in de praktijk zal gaan, maar we zijn goed met de directie in gesprek. Ik heb er vertrouwen in. Veel vertrouwen zelfs!’

Personeelsbladen | 2006 | | pagina 6