I I i I j 1 5 Aha Actieve verkopers Vullen tijdens daluren Om ervoor te zorgen dat klanten ongestoord boodschappen kunnen doen, is het vulproces op een andere manier ingericht. De vulploeg öaat aan de slag op het moment dat er weinig klanten zijn. Erwin: Vi ons ligt de klantenpiek standaard tussen 15.00 en 18.00 uur. Het vulproces is dus goed in te plannen. De vulploeg is van 19.00 tot 21.30 uur aanwezig. Uiteraard worden de schappen ook tussendoor werkgerelateerde informatie, een groot LCD-scherm toont nieuwtjes en achtergrondinformatie en supermarktmanager Erwin Slop (30) is uitgerust met een smartphone. 'Handig, want zo ontvang ik overal de informatie die ik nodig heb. Als er echt iets aan de hand is, loop ik naar mijn computer in de kantineruimte voor meer informatie.’ gevuld, want het is natuurlijk niet de bedoeling dat de klanten met lege schappen worden geconfronteerd.' iets totaal nieuws is en dat het voor velen even wennen zal worden. Daarom hebben we er ook drie jaar voor uitgetrokken. We gaan er echt de tijd voor nemen zodat we als bedrijf op een natuurlijke manier naar het nieuwe model toe kunnen groeien.’ ^fngestuurd door de teamleider Verkoopklaar. Tot slot zullen de kassamede werkers en servicebaliemedewerkers aange stuurd worden door de teamleider Verkoopafhandeling. Voor hen zal er relatief minder veranderen dan voor de andere functies.’ In Heemskerk worden klanten actief benaderd door de verkopers die vragen beantwoorden en advies geven. Tussen 15.00 en 18.00 uur maakt een van de verkopers hapjes klaar in een speciale kookplek in de winkel om klanten te laten proeven. Om ervoor te zorgen dat de verkopers zich echt zoveel mogelijk op de klant richten, is het niet de bedoeling dat ze vakken gaan bijvullen. Wel mogen ze in daluren pro ducten afprijzen en codebeheer uitvoeren. De verkopers moeten nog wel een beetje wennen aan hun nieuwe rol. Zo ook Kick van Baekel (44): ‘Dat we nu actief op de klant af stappen is wezenlijk anders. Denk je dat iedereen blij is met het nieuwe model? ‘Voor mij is het natuurlijk makkelijk praten; ik ben er al zo lang mee bezig dat ik precies weet waar we heen willen en waarom. Maar ik snap ook heel goed dat het voor het overgrote deel van de medewerkers Waarom zijn deze veranderingen nodig? ‘Het nieuwe winkelbesturingsmodel komt natuurlijk niet uit de lucht vallen. We zijn al ruim twee jaar bezig met de voorbereidin gen. Het model is gebaseerd op onze nieuwe strategie, onze cultuurwaarden, een nieuw opleidingshuis, een nieuwe winkelformule en verdergaande automatiseringsprocessen, ^jdie puzzelstukjes komen nu samen.’ Wat merkt de gemiddelde medewerker van dit alles? ‘Voorwinkelmedewerkers zijn er veel kansen. We gaan praktisch ieder een opleiden. Om te beginnen gaat iedereen een introductieprogramma volgen waarbij de focus op service en klantvriendelijkheid ligt. Daarnaast wordt er voor elke medewer ker gekeken welke opleiding hij of zij nodig heeft. We gaan dus echt flink in opleidingen investeren. Daarnaast biedt het nieuwe model volop carrièrekansen. En niet alleen binnen de bestaande functies, want er komen zo’n duizend extra leidinggevende functies bij. Opleiding en doorgroeikansen zijn ook net de punten waar we de afgelopen jaren weinig aandacht aan hebben besteed ^dat kwam ook duidelijk naar voren in de resultaten van de medewerkertevreden- heidsonderzoeken. Dat gaat nu dus absoluut veranderen!’

Personeelsbladen | 2006 | | pagina 5