DE SCHERMEN Dutch buyers PIERRE&CLA1REVANDE0R O Klankborddagen I I I J Aha 10 i s a Deze Aha is gedrukt vóór de bewuste klankborddagen. Met dank aan OR-lid Tineke de Roo. lanager is altijd op zoek. Ook tijdens zijn vakantie struint hij supermarkten Droom Passie Als het goed is, hebben we de eerste twee klank borddagen alweer achter de rug: op 31 januari voor managementassis tenten supermarkt (MAS’en) en op 14 febru ari voor verkoopmanagers*. Op 14 maart zijn de supermarktmanagers aan de beurt en op 21 maart sluiten we af met een klankborddag voor de overige medewer kers. Gezien de veranderingen die het nieuwe winkelbesturingsmodel met zich mee brengt, is erditjaarveei te bespreken. Voor de MAS’en geldt dat natuurlijk extra omdat hun functie komt te vervallen. Daarom heb ben we die groep dit jaar ook apart uitgeno digd. Het is goed om als medewerker zelf je verhaal te doen. Vooral omdat de directie 's middags ook aanwezig zal zijn om met de deelnemers in discussie te gaan. En als ze het verhaal van de medewerkers zelf horen, is dat toch anders. Dan komt het opeens een stuk dichterbij. En dat geldt ook voor ons als OR. Als Werkt sinds Begonnen als Waar is onze ondernemingsraad mee bezig? Pierre Claire van de OR geven uitleg. OR hopen we tijdens de klankborddagen te horen wat er bij de achterban leeft zodat we dat weer mee kunnen nemen tijdens onze gesprekken over de winkelorganisatie. Kortom: wij verwachten ontzettend veel te leren tijdens de klankborddagen. Om alle winkelmedewerkers op de hoogte te houden, wordt er dit jaar weer een nieuws brief uitgegeven waarin verslag gedaan wordt van alle klankborddagen. Naai Leeftij e De OR is op de volgende manieren bereikbaar: Telefonisch (tijdens werkdagen): (075) 659 27 35 Via de fax: (075) 659 84 50 Via e-mail: ondernemingsraad-ah@ah.nl Schriftelijk: Ondernemingsraad Albert Heijn, Antwoordnummer 250,1500 VC Zaandam g ezamenlijk inkopen en uit- S. bouwen van kennis zijn de ^1^1 grootste voordelen van de Dutch Buying Desk die in 2001 opgericht is. Waren vroeger inkoop en verkoop gebundeld op één afde ling, tegenwoordig is inkoop een spe cialisme waar een twintigtal mensen zich mee bezighoudt. Het bijhouden van de oogsten, het zoeken naar de juiste plek voor de productie van onze producten en het onderhande len over de inkoopcondities zijn enkele van de taken van een Dutch Buyer. Naast het zoeken naar goede leveranciers werkt de Dutch Buying Desk nauw samen met andere Ahold-bedrijven, met bijvoorbeeld ICA in Zweden, Ahold Centraal Europa en met Ahold USA en Ahold Foodservice in Amerika. Door gezamenlijke inkoop en uitwisseling van kennis worden veel kosten bespaard. Sebastiaan de Jong 32 jaar Senior buying manager voor de afdeling Private Label food beverage 1998 bij Ahold Management trainee bij Etos Op de winkelvloer in Amsterdam en inkoper bij AMS; een samenwerkings verband van verschillende Europese supermarktketens die samen inkopen Ooit op de racefiets de rit Trondheim-Oslo rijden Alles wat oud is met een mooi verhaal erachter ■Een buying manager is altijd op zoeK. uok ujue.» af en bekijkt hij etiketten van producten. Ik kom vaak met een boodschappentas vol buitenlandse producten thuis. Wij zijn altijd op zoek naar de beste leveranciers die de beste kwalitatieve producten voor de juiste prijs maken. Daarbij wisselen we veel kennis en ervaring uit binnen onze afdeling, maar ook met onze buitenlandse collega s. leder land heeft zo zijn specialisaties waar we van kunnen leren.Typisch Nederlands? Drop, hagelslag en stroopwafels natuurlijk. Verder zijn Nederlanders de grootste noteneters van Europa, het spreekt dus voor zich dat wij ons hierin hebben gespec.ahseerd. Naast de typisch lokale producten heb je ook te maken met verschillen in smaakprof.elen. Waar de Zweden van een zure smaak houden, waarderen wij iets meer het zoute. Proef onze olijfolie maar eens naast die van de Zweden. Neemt niet weg dat ze allebei ge- maakt zijn vanSpaanse olijven.Dit jaar verschijnen nog een aantal nieuwe E-gen Merk producten. Hiervoor doen wij de inkoop. Daarnaast zijn wij bezig met het uitbreken van onze samenwerking met andere Europese Ahold-bedrijven. Zo werken we nauw samen met ICA in Zweden en met Centraal-Europa. Deze samenwerking zullen we de komende tijd nog verder intensiveren. Kortom: de Dutch Buying Desk is volop in ontwikkeling.

Personeelsbladen | 2006 | | pagina 10