106 De directie over en 2005 Aha 4 Wat was het Wat verwacht je Wat was het hoogtepunt van van het dieptepunt? 2005? komende jaar? Dick Boer directievoorzitter Luc de Baets directeur P&0 Terugblikken en voortouw te kunnen nemen. Niet reactief maar proactief kunnen zijn. Er ligt wat dat betreft een uitdaging te wachten om, met de implemen tatie van het nieuwe besturingsmodel en de verwachte groei van Albert Heijn, nieuwe medewerkers te gaan werven. O Ik zie niet tegen dingen op, er zijn natuurlijk wel uitdagingen. El Ik verheug me op de verdere uitrol van het nieuwe opleidingshuis. We zijn in 2005 begonnen met de eerste onderdelen zoals de opleiding actief verkopen en kassa-afhandeling. In 2006 volgen er meer doelgerichte opleidingsprogramma’s. Ze geven voeding aan dat wat we als Albert Heijn willen zijn: service verlenen aan de klant. Tegelijkertijd is het ook inspirerend voor de medewerkers omdat je je door een opleiding ook persoonlijk ontwikkelt. El Het werk heeft veel tijd gevraagd. Ik hoop dit jaar meer balans met mijn vrije tijd te vinden.Verder wil ik graag extra energie stoppen in de samenwerking met mijn collega-directieleden. De samenwerking is heel goed maar het is belangrijk dit ook te continueren, en vast te houden wat is opgebouwd. Er wordt hard gewerkt. Respect voor elkaar vind ik daarbij heel essentieel. Juist ook als er van verschillen, in de breedste zin van het woord, sprake is. Q De overeenstemming die we hebben be reikt met de OR over het veranderingsproces voor medewerkers, dat gaat plaatsvinden in de winkel, was voor mij het hoogtepunt. Er is veel voorwerk en voorbereiding aan vooraf gegaan. De samenwerking met de OR is heel plezierig verlopen. We hebben goed en constructief advies gekregen. De komende drie jaar gaat de uitrol plaatsvinden. Q Ik wil het niet echt een dieptepunt noemen maar op de vele zaken die zijn uitgezet door de overheid, bijvoorbeeld op het terrein van pen sioenen, de levensloopregeling en het nieuwe zorgstelsel, konden wij als werkgever pas in een heel laat stadium anticiperen. Veel bleef lang on duidelijk. Dat betekende dus ook dat we medewerkers laat konden in formeren. Dat heb ik als bijzonder vervelend ervaren. Q Geleerd hebbende van de hoogte- en dieptepunten hoop ik in de verdere ontwikkeling van het arbeidsvoorwaardenbeleid zelf meer het Q Als ik er maar één mag noemen is het de opening van de winkel in Heemskerk. Daar kwam alles samen: de herpositionering, het merk Albert Heijn, merchan dising, replenishment, andere besturingsmodellen en het allerbelangrijkste: dwars door de hele organisatie heen mensen die doelgericht samenwerken. J Het is niet zozeer een dieptepunt maar ik vind dat de overheid in Nederland teveel regels hanteert die leiden tot betutte ling van ondernemers. Voor Albert Heijn is daarvan één van de conse quenties dat we beperkt worden in onze groeiambitie in grootschalige winkels binnen ons AH XL-format. J| Ik verwacht veel van 2006. De in 2003 ingezette strategie voor her positionering van Albert Heijn zullen we inhoud blijven geven. We blijven nieuwe winkels openen en willen ondernemers van andere for mules interesseren in de AH franchiseformule. Binnen de bestaande vierkante meters willen we groeien door nieuwe artikelen toe te voe gen en door bestaand assortiment beter onder de aandacht van klan ten te brengen. CELS zal verder worden ingevoerd in alle DC’s en binnen de supply chain wordt gewerkt aan de visie óp en implementatie van verdere me chanisatie. Vanzelfsprekend blijven we de klant centraal stellen en blijven we de service en kwaliteit van onze dienstverlening in de winkel benadruk ken. Het nieuwe winkel- besturingsmodel zoals dat nu gefaseerd wordt ingevoerd gaat ons daar zeker bij helpen. Q Ik geloof in uitdagingen en die moet je oppakken. j We gaan de klant nu nog meer centraal voor alle AH-medewerker^ met de start van het nieuwe winkelwerkprogramma Samen Werken. Daar verheug ik me op. Binnen Samen Werken gaat elke medewerker van het HK, als vervolg op lets work together, twee dagen werken in de winkel. El Ik streef, net als mijn collega’s binnen de directie, naar een betere balans tussen werk en privé. Wat het werk betreft zullen we het onder werp ‘gezondheid’ naar zowel klanten als medewerkers meer inhoud geven. Gezond leven, gezond werken zal centraal staan in alle activitei-

Personeelsbladen | 2006 | | pagina 4