REISKOSTEN LEVENSLOOP Anders verzekerd voor ziekte kosten, sparen voor verlof, nieuwe reiskostenregeling i I 3 13 Aha Wat kan ik straks doen met het tegoed van de levens loopregeling? Je kunt gedurende je loopbaan periodes van onbe taald verlof overbruggen. Bijvoorbeeld voor de zorg van een kind, studie, ‘time-out’ of als je eerder wilt stoppen met werken. Hoe kan ik me aanmelden voor de collectieve levens loopregeling? Bel de ABN AMRO Levensloop Helpdesk (0800 024 07 08) en vraag een informatiepakket aan. In dat pakket vind je alle benodigde informatie over sparen en beleggen en wat je moet doen om een levenslooprekening te openen. Vergeet niet te melden dat je bij Ahold werkt. Alleen dan kom je in aanmerking voor de aantrekkelijke spaarrente en de lage kosten op beleggen. Wat is de nieuwe kilometervergoeding? Als de afstand tussen je woon- en werklocatie 5 kilometer of minder is, krijg je geen vergoeding. Is je woon-werkafstand meer dan 5 kilometer, dan krijg je bij een gewerkte dag een tegemoetkoming in de reiskosten tot een maximum van 45 kilometer enkele reis. De hoogte van het bedrag is afhankelijk van de woon-werkafstand, ongeacht de wijze van vervoer. Heeft Ahold iets geregeld? Ja, Ahold heeft samen met ABN AMRO een collectieve levensloopregeling opgezet. Je kunt zowel spa- als beleggen. nieuwe regels levensloopregeling worden gestort. Daarna kun je voor elk nieuw kalenderjaar een keuze maken. Wat? Een nieuwe reiskostenregeling van Ahold. Wanneer? De nieuwe regeling is vanaf 2 januari ingegaan (periode 1). Voor Wie? Voor alle medewerkers van de Nederlandse Ahold-bedrijven (Ahold, Ahold Coffee Company, Ahold Pensioenfonds en Ahold Vastgoed, Albert Heijn, Albert.nl, Etos en Gall&Gall). Waarom? De bestaande regelingen zijn vervangen omdat we binnen de Ahold-bedrijven in Nederland minder complexe regelingen willen, die begrijpelijk zijn zodat iedereen weet waar hij aan toe is. Wat moet ik doen om in aanmerking te komen? Via de salarisadministratie worden de reiskosten automatisch berekend. Je hoeft dus geen vervoersbewijzen meer in te leveren. De reisver- goeding wordt per periode uitbetaald. Is er nog een overgangsregeling? Ja. Als je op 2 januari langer dan een jaar in dienst was en de tegemoetkoming die je per gewerkte dag ontvangt lager is dan voorheen, is er inderdaad een over gangsregeling om dit verschil te compenseren. Als je daarvoor in aanmerking komt, ontvang je tijde lijk een extra tegemoetkoming in de door jou gemaakte reiskosten boven op de nieuwe regeling. Je hoeft hiervoor geen actie te ondernemen. Wat? Levensloopsparen, een nieuwe spaarmogelijkheid voor werk nemers. Hiermee bouw je een spaarsaldo op waarmee je een periode van onbetaald verlof kunt overbruggen. Wanneer? Vanaf 1 januari is de nieuwe levensloopregeling van kracht. "jor wie? In principe voor alle medewerkers die geen gebruikma ken van de spaarloonregeling. Het is niet mogelijk om aan beide rege lingen deel te nemen. Maar je hoeft nu nog niet te kiezen. Je hebt tot 1 juli 2006 de tijd om een keuze te maken. Als je dan kiest voor levens loopsparen, zal het spaarloon dat je in 2006 hebt gespaard in de

Personeelsbladen | 2006 | | pagina 13