AHOLDNIEUWS PIERRE&CLAIRE VANDEDR I Werkoverleg nieuwe stijl V t Ahold schikt massa-effectenclaim i I I I 7 Aha Wereldwijde schikking Wie kan claimen en waar kan dat? Meld je aan voor de schikking I Laat ons weten wat jij ervan vindt! F Met dank aan Ria Marchand, lid van de OR. Amsterdam, 28 november 2005 - Ahold heeft een schikking getroffen met de hoofd eisers in de massa-effectenclaimzaak die aanhangig is bij de federale rechtbank van het District of Maryland in Baltimore, Maryland, Verenigde Staten. Daarnaast heeft Ahold haar rechtszaken met de Vereniging van Effectenbezitters (VEB) geschikt. Waar is onze ondernemingsraad mee bezig? Pierre Claire van de OR geven uitleg. 1999 tot en met 23 februari 2003 kan een claim indienen bij het ‘Settlement Fund’. Via de website www.aholdvergoeding.nl (een web site opgezet door de Vereniging van Effecten bezitters) is meer informatie beschikbaar over hoe en wanneer een claim kan worden inge diend. Ten aanzien van de massa-effectenclaim, zijn de hoofdeisers en Ahold een schikkingsbe- drag overeengekomen van 1,1 miljard dollar (945 miljoen euro). De schikking betreft Ahold, haar dochtermaatschappijen en overi ge aan haar gelieerde ondernemingen, de individuele gedaagden alsmede de syndi- caatsbanken. De schikking is wereldwijd en betreft alle daarvoor in aanmerking komende gewone aandelen Ahold, de zogeheten ‘quali fying shares’. Die term verwijst naar al die gewone aandelen die werden gekocht tussen 30 juli 1999 en 23 februari 2003. De over eenkomst is onder voorbehoud van goedkeu ring door de federale rechtbank van het District of Maryland. Elke persoon of instelling die gewone aande len Ahold heeft gekocht in de periode 30 juli Ahold verzoekt uitdrukkelijk iedere medewer ker die in bovengenoemde periode gewone aandelen Ahold heeft gekocht zich op deze website aan te melden zodat nadere informa tie over de afhandeling van de claims kan wor den verkregen (door middel van automatische updates via deze website). Het is in het belang van Ahold dat zoveel mogelijk aandeel houders zich melden, aangezien er geen resti tutie uit het Settlement Fund zal plaatsvinden aan Ahold van aandeelhouders die zich niet hebben gemeld. 'Ahold nam in het derde kwartaal van 2005 n voorziening van 896 miljoen euro, welke resulteerde in een last, na belastingen, van 585 miljoen euro in het derde kwartaal van 2005. Ahold verwacht een bedrag van circa 100 miljoen euro uit hoofde van haar verzeke ringen uitgekeerd te krijgen. Dit bedrag zal niet worden verwerkt in het derde kwartaal van 2005. Ahold zal haar bijdrage aan het schik- kingfonds financieren uit beschikbare kasmiddelen. De OR heeft zich in het najaar van 2004 hard gemaakt voor gedegen werkoverleg binnen Albert Heijn. Omdat de OR zich al jaren wat meer richt op strategische beleidszaken is het van belang dat leidinggevenden en medewerkers structureel en op een goede manier werkoverleg voeren. Dat is de beste manier om te weten te komen wat er speelt en om mee te denken en praten over zaken die invloed hebben op je eigen werkplek. Als het goed is, heeft iedereen onlangs van zijn of haar lei- dinggevende een boekje met de titel Spoedcursus Werkoverleg ontvangen. Ook zou het zo moeten zijn dat leidinggevenden extra aandacht aan het werkoverleg beste- jlen en dat ze medewerkers stimuleren om een actieve bij drage te leveren. Het werkoverleg is namelijk van iedereen! Als OR zijn we benieuwd of het boekje inder daad is uitgedeeld en of het voeren van werkoverleg hoog op de agenda staat. Daarom roepen wij medewerkers op om ons op de hoogte te stellen van de huidige situatie. Dus heb je positieve of negatieve berich ten over de manier waarop het ‘werkoverleg nieuwe stijl’ is ingevoerd? Laat het ons dan weten en bel, mail, schrijf of fax! We komen er binnenkort in deze rubriek op terug. De OR is op de volgende manieren bereikbaar: telefonisch (tijdens werkdagen): (075) 659 27 35. S Via de fax: (075)659 84 50. Via e-mail: ondernemingsraad-ah@ah.nl. Schriftelijk: Ondernemingsraad Albert Heijn, Antwoordnummer 250,1500 VC Zaandam

Personeelsbladen | 2005 | | pagina 7