en die ‘Sr waren steeds andere dl myn tijd opslurpt Tamme Tams Na 34 jaareinde lijk afgestudeerd f A f MEER SUCCESVERHALEN In de vorige Aha vroegen we lezers om hun successen met ons te delen. We maakten een selectie: F 'i JEROEN STUUT, kassamedewerker AH 1280 Delfzijl: ‘In juni ben ik bij de Neder- r d Ml A Hf r *De eregalerij '*<95 Albert Heijn blijven werken. Als verkoper (‘ik had geen ambities bij Albert Heijn want ik wilde psycholoog worden’), en altijd part time. ‘Vooral in het begin had dat te maken met colleges. Later dacht ik steeds: ik moet toch tijd vrijhouden om te studeren. Ook al deed ik dat uiteindelijk niet. En parttime was voldoende: tot voor kort had ik een huur van nog geen honderd euro per maand!’ Tamme wil graag bij een werkgever als psycholoog aan de slag. Naast zijn werk bij Albert Heijn, want ‘eerst maar kijken of die nieuwe baan bevalt. Bovendien heb ik bij Albert Heijn een pensioenopbouw van 27 jaar, dat gooi ik niet zomaar weg.’ Na zijn pensionering hoopt Tamme als zelf standig psycholoog verder te gaan. ‘Ik wil zeker tot mijn tachtigste blijven werken. Fysiek en geestelijk voel ik me fit, dus wat houdt me tegen?’ In de kantine van AH 1594 in Amsterdam hangt een knipsel uit Het Parool. Een interview met collega Tamme Tams (54). Tamme is twee dagen per week verkoper op de zuivelafdeling, en staat nu ook te boek als langst studerende student van Nederland. Na 34 jaar haalde hij onlangs zijn bul voor een studie psychologie aan de Vrije Universiteit Amsterdam. Waarom die studie zo lang geduurd heeft? Tamme: ‘Ik was met van alles en nog wat bezig. Ik had een archief van een paar miljoen knipsels, verza melde boeken, deed aan muziek en sport, zat in de redactie van een tijdschrift over fantasie, sciencefiction en horror.Dat slurpte mijn tijd op. En vanaf 1979 werkte ik ook nog een paar dagen bij Albert Heijn: ik was mijn stu diebeurs kwijtgeraakt, maar er moest natuur lijk wel brood op de plank komen.’ Tamme begon zijn studie in 1971, in 1981 was zijn doctoraalscriptie klaar. Wat restte waren wat tentamens en twee te schrijven artikelen. Ondertussen betaalde hij gewoon collegegeld en had hij ook elk jaar een evaluatiegesprek met een studiebegeleider. ‘Soms moest ik dan mijn kennis updaten, en ook wel dingen opnieuw doen omdat de stof anders was geworden. Daar baalde ik enorm van.’ In 1999 besloot Tamme weer colleges te gaan lopen. ‘Dat maakte het studeren makkelijker. Ten eer ste waren er de collegedictaten, ten tweede kon ik dingen uitwisselen met medestudenten. Ook al waren die inmiddels een stuk jonger dan ik.’ In 2001, schat hij nu in, had Tamme klaar kun nen zijn, maar toen kwamen er andere dingen op zijn pad. Zo overleden zijn vrouw en zijn moeder en alsof dat nog niet genoeg was, werd hij slachtoffer van zinloos geweld. Maar in sep tember van dit jaar was het zover: de bul was een feit. Al die tijd is Tamme met plezier bij

Personeelsbladen | 2005 | | pagina 6