o Wat heb jij dit jaar succesvol afgerond? lij F Restyling gedaan van 2500 erpakkingen JF 7f if 5 Aha M JpF .7 z eru zagen er wat gedateerd uit, nu zijn er frisse kleuren gebruikt en is het design helemaal van deze tijd.’ Nu de restyling achter de rug is, kan iedereen op de designafdeling weer normaal ademhalen. Maar stilzitten is er niet bij. Manuela: ‘Dit najaar worden de verpakkingen van de AH Excellent voor de feestdagen afge rond, bijzondere producten die we met kerst in De rust is weergekeerd op de design-afdeling op het Albert Heijn-hoofdkantoor. Manuela van den Berg, 34 en manager packaging, blikt tevreden terug op de restyling van maar liefst 4500 AH-verpakkingen: 2500 dit jaar, 2000 vorig jaar. Een restyling van het AH Huismerk en Biologisch. Daarnaast was er de introductie van AH Excellent, waarvoor 220 verpakkingen ontwikkeld moesten worden. ‘Ons doel was dat alle producten uiterlijk in week 48 in de winkel zouden staan’, vertelt ze. ‘Met het verpakkings- design moesten we dus eerder klaar zijn.’ De aanleiding voor de restyling? ‘De nieuwe rol van het AH Huismerk en de uitstraling van de 'pakkingen sloten niet op elkaar aan. Sommige producten straalden luxe uit, andere juist voordeel. Met de restyling hebben we het AH Huismerk een heel duidelijk en in het schap herkenbaar gezicht gegeven.’ Het creatieve deel, het ontwerpen, is uitbesteed bij designbureaus. ‘Wij sturen die bureaus aan en zijn verantwoordelijk voor de technische uitvoer. Daarbij heb je te maken met een hele boel partijen. Designbureaus, leveranciers, fotografen, lithografen, drukkers.Aan ons de taak om ervoor te zorgen dat verpakkingen uit gevoerd worden zoals we voor ogen hadden en dat alles op tijd in de winkel ligt.’ Manuela is trots op wat de designafdeling voor elkaar heeft gekregen. ‘De complete restyling was een grote uitdaging. Als je kijkt naar het Jüdsbestek waarin we alles hebben gerealiseerd, Xwi is het heel bijzonder dat het ons gelukt is. Alleen dit jaar ging het al om 2500 producten.’ Daarnaast is ze met name trots op de nieuwe verpakkingen van de AH Kruidenthee. ‘Die vind ik heel fraai geworden. De verpakkingen de winkel hebben. Daarmee is mijn collega Floor erg druk bezig. Maar voor volgend jaar staat er alweer veel op de planning. Ondertussen ben ik zelf ook nog bezig met de opleiding Master of Designmanagement. Daarmee wil ik proberen te helpen om design in Nederland nog meer op de kaart te krijgen.’ 3 J .jR'/ //u i $1

Personeelsbladen | 2005 | | pagina 5