In twee DC’s CELS geïmplementeerd 1 I Aha 4 Eldon van der Steege *De eregah teem terwijl collega’s uit Tilburg alleen zagen wat voor hun werk nodig was. Daardoor ver liep de implementatie in Tilburg beter en was het voor ons een stuk rustiger.’ Waar de volgende CELS-implementatie zal plaatsvinden is nog niet bekend. In DC Pijnacker, vermoedt Eldon. Zeker is dat als hij weer gevraagd wordt, hij er zeker heen zal gaan. ‘Het is een onderbreking van de dagelijkse werkzaamheden en het is leuk om op andere DC’s te komen. En in Pijnacker hebben ze een Triple O staan: een orderverzamelinstallatie van 35 bij 70 meter waardoor de producten per order automatisch naar de DC-medewerkers toe komen. Die wil ik ook wel eens zien!’ In DC Zwolle wordt er al een paar jaar mee gewerkt, maar de DC’s in Zaandam en Tilburg hebben het nu ook: CELS, een nieuw logistiek systeem dat het reilen en zeilen in de DC’s aanstuurt. Eldon van der Steege (31) is allround magazijnmedewerker plus bij Vers in DC Zwolle. Met CELS is hij helemaal vertrouwd. Toen er zo’n man of 25 gevraagd werd om in week 20 en 21 CELS in DC Zaandam te implementeren, hoefde hij niet lang na te denken. ‘Met z’n allen hebben we twee weken lang onze collega’s daar aange stuurd’, vertelt hij nu. ‘Dat was over het alge meen erg leuk. Op zich was het werk niet anders dan ik in Zwolle gewend was. Wel was de eerste week nogal “stevig”. Ik heb toen wel tachtig uur gewerkt. Met zo’n nieuw systeem loop je tegen allerlei problemen aan, en wordt het normale proces vertraagd. Daarnaast was het ook informatief. Ik heb veel geleerd.’ Vanwege de afstand Zwolle-Zaandam verble ven Eldon en zijn directe collega’s na het werk in een hotel. ‘De eerste week heb ik daar zes nachten gezeten, de tweede week vier nachten. Met collega’s wat gegeten, drankje erbij. Heel gezellig. De implementatie van CELS was een flinke klus, maar door het gezamenlijke verblijf in het hotel heb ik het toch ook als uitstapje ervaren.’ In week 40 en 41 volgde de implementatie van CELS in DC Tilburg. Ook toen was Eldon van de partij. ‘Het was een herhaling van Zaandam, alleen was de aanpak anders. De jongens uit Zaandam en Tilburg hadden allemaal een week in Zwolle meegelopen. Maar de collega’s uit Zaandam werden inge licht over alle elementen van het nieuwe sys- Je e

Personeelsbladen | 2005 | | pagina 4