Een volgende generatie supermarkten I o De ingrediënten: makkelijk winkelen, breed assortiment, keuze, service, overzichtelijke indeling en zelfbediening Er zijn verschillende redenen om een nieuwe generatie supermarkten het licht te laten zien. Dick Boer vertelt over het hoe en waarom. 1 - Easy in, easy shop en easy out Winkel van de 21ste eeuw v I ‘Innovatie is nodig om vooruitte blijven lopen in een snel veran derende wereld. De huidige Albert Heijn-supermarkten zijn sinds 1987 nauwelijks meer aangepast. In de tussenliggende jaren is er zoveel veranderd. Kijk alleen maar naar de manier waarop informatie tot ons komt. We zijn toe aan een verandering!’ vragen te beantwoorden en advies te geven. Bediening ver schuift van achter naar voor de counter om klanten te woord te staan en actief te verkopen. Na het boodschappen doen wordt een van de grootste ergernis sen van de klant, wachten voor de kassa, opgelost met alterna tieve afreken- en betaalvormen waardoor afrekenen sneller gaat, en dus ...easy out!’ ‘In de nieuwe supermarkt is een balans gezocht tussen een breed assortiment, service, kwaliteit en voordeel: every day fair prices. De winkel is gebaseerd op drie principes: easy in, easy shop en easy out (makkelijk naar binnen, makkelijk winkelen, makkelijk naar buiten). Het easy in principe is gebaseerd op het feit dat boodschappen doen enerzijds een sociaal gebeuren is, je bent even de deur uit, maar anderzijds is het dezelfde steeds terugkerende routine. Het is daarom belangrijk dat de winkel heel toegankelijk en over zichtelijk is. De entree van de winkel is open en ruim. Medewerkers heten klanten welkom en ze zijn meteen aan spreekbaar voor vragen of opmerkingen. Daarna komt het easy shop concept. De ingrediënten zijn: mak kelijk winkelen, een breed assortiment, keuze, service, een overzichtelijke indeling en zelfbediening. Het dagelijkse betaalbaar, het bijzondere bereikbaar. Er zal daar naast volop aandacht en ruimte zijn voor inspiratie van de klant. Medewerkers hebben, onder andere door innovatieve processen zoals replenishment, meer tijd om de klant service te verlenen, ‘De nieuwe winkels worden totaal anders ingericht met toepas sing van moderne materialen als hout, metaal, betonnen vloeren en veel licht. Het kleurgebruik is anders. In totaliteit is de uitstra ling wat uitbundiger geworden door de toepassing van signaal- kleuren als rood en geel. We geloven in dit concept en natuurlijk zullen we hier en daar zaken bijstellen of aanscherpen. We proberen ook dingen uit zoals het stoppen met het uitgeven van Air Miles in deze winkel, we doen wat minder aan promotie maar weer meer aan instore communicatie. Er worden televisieschermen ingezet om klanten te informeren en touchscreens om de klant makkelijk een keus te laten maken voor tabaksproducten, telefoonkaarten en derge lijke. Ik ben trots op deze winkel en op alle medewerkers dwars door de hele organisatie heen die er hun schouders onder heb ben gezet om deze winkel, in de drukste maand van het jaar, te realiseren. Mijn welgemeende complimenten!’ Dick Boer

Personeelsbladen | 2005 | | pagina 32