Uok ïïhold was afgelopenjaar volop in beweging ICA ki Ahoid I Verhuizing naar Amsterdam I s I 2005 hebben we op ‘the Road to Recovery’ veel bereikt. In een notendop: 21 Aha cd» i Herstructurering retail Herstel U.S. Foodservice Concentratie op kernactiviteiten Herstel financiële gezondheid i GIANT I® e Anders Moberg: 'In 2005 zijn we op de weg naar herstel -the Road to Recovery-flink opgeschoten. We hebben ons desinvesteringsprogramma voltooid, dat wil zeggen dat we alle bedrijfsonderdelen hebben verkocht die we wilden verkopen. We zijn nu klaar om ons te richten op onze kernmarkten. Nu de massa-effectenclaim is gere geld, kunnen we vooruit kijken en ons nadrukkelijk rich ten op onze bedrijfsvoering en toekomstige strategie. We hebben onze nettoschuld met de helft terugge bracht, een geweldige prestatie, en we kunnen profite ren van het feit dat we weer financieel gezond zijn. We hebben de verkoop van onze bedrijven in Zuid- en Centraal Amerika afgerond We zijn uit Food Service in Europa gestapt door de verkoop van DeliXL We hebben onderpresterende onderdelen van diverse bedrijven verkocht Ook hebben we enkele kleine acquisities gedaan, waarvan de aankoop van Julius Meinl- winkels in Centraal Europa het meest in het oog springt. Inmiddels voldoen we als bedrijf bijna aan de criteria voor een investment grade-rating, de eredivisie van bedrijven waar beleggers graag in investeren. 2004 was voor ons een overgangsjaar, in 2005 hebben we de zaken grondig aangepakt en we hebben er alle vertrouwen in dat we daar in 2006 de vruchten van gaan plukken. Dank aan u allen voor uw enthousiasme en betrokkenheid die dit heeft mogelijk gemaakt. Het is fan tastisch te weten dat we al zoveel samen bereikt heb ben en dat een mooie toekomst in het verschiet ligt.’ een effectiever inkoopproces. We hebben een nieuw strategieplan voor de lange termijn aangekondigd. Toezicht, bestuur en verantwoordelijkheid Op 29 november hebben we het einde aange kondigd van de twee laatste civielrechtelijke rechtszaken tegen Ahold in het licht van de gebeurtenissen die op 24 februari 2003 in de openbaarheid kwamen. We hebben schikkingen getroffen met de voornaamste eisers in de mas sa-effectenclaim in de VS en met de Nederlandse Vereniging van Effectenbezitters (VEB). In oktober verhuisde Ahold van Zaandam naar het nieuwe pand in Amsterdam. De nieuwe werkplek werd omgedoopt tot ‘Group Support Office’ en tijdens de officiële opening onthulde Job Cohen, de burgemeester van Amsterdam, een beeld dat voorheen voor het hoofdkantoor in Zaandam stond en dat in de volksmond bekendstaat als ‘Beppie’. In het kader van ons harmonisatiebeleid zijn we doorgegaan om van onze schaalgrootte te profiteren. We bouwen voorts door aan een klantgerichte bedrijfsvoering: We hebben bij Albert Heijn en ICA een suc- •wolle herpositionering doorgevoerd We hebben de infrastructuur bij Giant- Landover anders ingericht We hebben de kernmarkt van Tops anders gedefinieerd We hebben onze Informatiemanagement- organisatie geherstructureerd Tot en met het derde kwartaal van 2005 heb ben we dankzij onze harmonisatiebeleid 422 miljoen euro aan kostenbesparingen in de retail bereikt We blijven doorgaan met de versteviging van onze U.S. Foodservice-bedrijven: We hebben aangekondigd dat U.S. Foodservice deel van Ahold blijft uitmaken. We zijn van plan om het potentieel en de pres tatie van het bedrijf volledig te benutten. We blijven in gesprek met leveranciers om de aankoopvoorwaarden en de productaanbie- dingen te verbeteren. We blijven werken aan de ontwikkeling van een portfolio van huismerken. We hebben voortgang geboekt met het ver sterken van de productmix, verbeteren van de straatverkoopstrategie en in het toepassen van We blijven ons concentreren op onze kern markten in Europa en in de Verenigde Staten en we hebben onze schuld teruggebracht door ons desinvesteringsprogramma te voltooien: ^^We hebben de Amerikaanse retail gestroom- wpid door de verkoop van BI-LO/Bruno’s en Tops’ gemakswinkels We hebben ons geconcentreerd op de com pacte hyper- en supermarkt-formules in Polen via de verkoop van grote hypermarkten We zijn financieel sterker geworden: Om de balans te verstevigen hebben we onze schuld tot 6,1 miljard euro verminderd. We hebben een nieuwe kredietfaciliteit kun nen afsluiten tegen betere voorwaarden dan de vorige. Hier blijkt een groeiend vertrouwen in Ahold uit.

Personeelsbladen | 2005 | | pagina 21