o I Oktober ^ecember November Nieuwe huismerkproducten Aha 20 g i i meer Kant-en-klare maaltijdsalades Vers geperste AH Excellent sappen Verse authentieke Italiaanse pizza's Oosterse diepvrieshapjes Yakitori, Wantan, Dim sum en Apero Stoommaaltijden, bijvoorbeeld zalmfilet met winterpostelein le manier. Met nieuwe kassa-oplossingen hopen we tijdwinst te creëren. De klant hoeft niet meer te wachten in de rij.’ Meer en meer klanten doen boodschappen bij Albert Heijn. We weten ze met acties, spe ciale producten én scherpe prijzen voor ons te winnen. Vanaf maandag 31 oktober verlaagt Albert Heijn 1000 artikelen blijvend in prijs. De negende prijsverlagingsronde. Het gaat voornamelijk om A-merkproducten die nog niet eerder in prijs zijn verlaagd. Sander van der Laan, directeur Commercie: ’Met deze campagne geven we een signaal af aan onze klanten: twee jaar na de start van de eerste prijsverlagingen gaan we nog steeds door. In de tv-commercial focussen we niet zozeer op de prijsverlagingen, maar op het feit dat we het vertrouwen van onze klanten hebben her wonnen.’ We bereiken met Replenishment een mijl paal: 80 procent van ons assortiment is in alle wijkwinkels over op Store Replenishment. In 2005 zijn alle stellinggebonden verse assorti- Op 1 december bereiken we een mijlpaal: de eerste winkel van een nieuwe generatie Albert Heijn-supermarkten opent in Heemskerk de deuren. Een winkel die zich richt op de toe komst en die duidelijk afwijkt van onze huidi ge supermarktformule. Een winkel waar alle daagse boodschappen betaalbaar zijn, maar waar klanten ook bijzondere producten vin den. Je leest meer over deze winkel in de bijlage van deze Aha. mentsgroepen overgegaan. Wat zijn ook alweer de voordelen van Replenishment? Ruud Limmen, projectmanager Store Replenish ment: ’Het belangrijkste is dat we onze klanten een betere beschikbaarheid en een beter win- kelbeeld bieden. En we doen dit tegen lagere kosten, zowel in de winkel als in de rest van de keten. Doordat we gebruik maken van actie- worpen laat Albert Heijn landelijk een een duidig actiebeeld zien, dat aansluit op de communicatie. Dit is niet alleen krachtig naar onze klanten maar ook interessant voor onze leveranciers!’ De herpositionering van Albert Heijn werpt nog altijd z’n vruchten af. Ahold maakt bekend dat de omzet van Albert Heijn met 1,3 miljard euro 3,5 procent hoger was dan in het derde kwartaal van vorig jaar. Als een van de weinige grote spelers in de markt steeg onze omzet in het derde kwartaal van dit jaar ten opzichte van dezelfde periode in 2004. In vergelijking met 2004: - bezochten tot nu toe bijna 200.000 klanten wekelijks onze winkels - noteerden we tot nu toe zo’n 500.000 meer transacties per week - kwamen er tot nu toe 10% meer gezinnen met kinderen in de winkel I 2 li Er lopen twee proeven met nieuwe betaal methodes. Eén proef start in september in AH 1078 Utrecht, één in november in AH 1501 Amersfoort. ’We zijn constant met innovatie bezig bij Albert Heijn’, vertelt Shahram Bahraini, projectleider nieuwe kassa-oplossin gen. ’Boodschappen betalen is normaal gesproken een tijdrovend onderdeel van een kassatransactie. In deze winkels lopen twee pilots waarbij het afrekenen van de bood schappen anders gebeurt dan op de traditione- We introduceerden afgelopen jaar veel nieuwe, innovatieve en vooral lekkere huismerkproducten. Een kleine greep: Feesttoppers als scholrolletjes met witte wijnsaus, spek en garnaaltjes, kalkoenge braad met Zaanse mosterd, honing, bies look en kruidenboter, flensjes gevuld met echte Belgische chocola Kant-en-klare gezinsmaaltijden Verse kant-en-klare wokschotels 2

Personeelsbladen | 2005 | | pagina 20