Terugblik op het jaar 2005 het afgelopen jaar. De vier gereserveerde pagina’s waren snel gevuld! op Er is opnieuw veel werk verzet Nieuwe winkels in 2005 3uli 19 Aha September zaterdag van Q8.00 tot! 1 maar er zijn ook nieuwe hulpmiddelen ingezet. Ik denk dan onder ande re aan R&R, replenishment en CELS. In totaliteit beginnen we de vruch ten te plukken van alle inspanningen, de resultaten worden zichtbaar. Er zijn veel winkels geopend, waaronder een vijftal AH XL’s, en als kroon op het werk de nieuwe winkel in Heemskerk. Het Eigen Merk heeft een helder en eenduidig beeldmerk gekregen en er is veel gedaan aan pro ductontwikkeling als inspiratie voor onze klanten. Al het werk wordt elke dag opnieuw gedaan door gemotiveerde en betrokken medewerkers in de hele organisatie van Albert Heijn. Ik reali seer me dat er veel flexibiliteit en inzet is gevraagd. Ik bentrots op onze medewerkers en ik heb vertrouwen in het jaar dat voor ons ligt.’ ringen wierpen duidelijk hun vruchten af. Het gaat ook goed met het marktaandeel: begin september rapporteren we over de perioden 6 en 7 een score die zelfs uitstijgt boven het marktaandeel van dezelfde perioden in topjaar 2002. Albert Heijn zet als eerste bedrijf in Nederland op 1200 huismerkartikelen een gezondheidssymbool: het ’Gezonde Keuze Klavertje’. Met dit symbool willen we klanten helpen bij het maken van een verantwoorde keuze in hun Albert Heijn-winkel. We geven dus expliciet aan welke producten gezond zijn. Dit is uniek in Nederland. In het tweede kwartaal van 2005 is de omzet van Albert Heijn met meer dan 5 procent stij gen, waardoor ook de winst toenam. De prijs verlagingen gecombineerd met kostenbespa- 5 nieuwe AH XL-winkels (Rijswijk, Hoofddorp, Leeuwarden, Tilburg en Nijmegen) 13 nieuwe wijkwinkels (waarvan 5 franchise) Om de zomerdip te bestrijden komen we ^hd juli met een nieuwe actie: AH TomerZegels. Bij besteding van 10 euro krij gen klanten een zegel. Bij inlevering van één vol boekje krijgen klanten 5 euro korting op hun boodschappen. Dick Boer: ‘Na de start van de herpositio nering in 2003 is 2004 en vervolgens ook 2005 naar tevredenheid verlopen. We hebben klanten teruggewonnen, we heb ben vollere klanten en dat resulteert in meer kassatransacties en een hogere omzet. Maar er was in 2005 niet alleen sprake van een zogenaamde prijzenslag, integendeel. Naast een verdere besparing op kosten is er dit jaar ook een grote slag gemaakt in efficien cy en innovatie. Er is hard gewerkt. Er waren minder uren beschikbaar moet meer met publieksbladen als Magriet en Libelle gaan concurreren. De oplage van het blad is 2,1 miljoen. CELS, de opvolger van warehousema- ^J^ementsysteem Omega, wordt bij DC Zaandam succesvol ingevoerd. Door de nieuwe software kan de Supply Chain beter inspelen op de vraag van de verschillende winkelformules van Albert Heijn. Het distri butiecentrum wordt flexibeler, efficiënter en effectiever. DC Zwolle ging in 2004 al over op CELS. Door het nieuwe systeem gaan werkwijzen, taken en verantwoordelijkhe den binnen de site op de schop. Daarbij komt ook nog eens een lijst met compleet nieuwe Engelse terminologie. Even wennen dus, voor de DCZ’ers. 'l

Personeelsbladen | 2005 | | pagina 19