1 0 Supermarktmanager in Sri Lanka Collega ’s die in2005meer deden dan alleen geld overmaken De een besteedt er z’n vakantie aan. De ander nam (meer) hebben. 17 Aha i^VT heeft een heel lief zusje gekregen. Maar nu kan ik weer lekker aan de slag in mijn eigen winkel.’ willen ze één ding: zich nuttig maken voor mensen die niets er een sabbatical voor op. En de derde nam onlangs ontslag en vertrok naar Peru. Alledrie ii hoe leuk 1 aagaan I i Karin tijdens haar werk in de gaarkeu ken, een van haar bezigheden in Peru Rotterdam, al actief om de slachtoffers van de tsunami-ramp te helpen. Er werd een actie op touw gezet om emballagebonne- tjes in te leveren en er werden goederen in dozen verpakt en verstuurd naar het ramp gebied. 'De ramp maakte veel los, ook bij mij’, zegt Ad, terugkijkend. ‘Toen kwam ik op internet een Nederlands project tegen dat me meteen zeer aansprak: Stichting Supermarktmanager AD MATHIJSSEN (50) was al tien jaar aan het sparen voor een langere verlofperiode. Dit jaar was het zover. In september vertrok hij voor een aantal maanden naar Sri Lanka, om mee te werken aan een project voor tsunami-slachtoffers. Weeshuis Sri Lanka (www.weeshuissrilan- ka.nl). Het vangt kinderen op die door de tsunami geen ouders meer hebben. Alle hulp is - nog steeds - hartstikke welkom. Dus ben ik 22 september vertrokken. Ik wil de meer doen dan alleen maar geld over maken.’ Sinds zijn komst in Sri Lanka heeft Ad van alles gedaan om het weeshuis verder op te bouwen: geschilderd, getimmerd en allerlei andere klussen. ‘Deze kinderen hebben helemaal niets meer. Je beseft eens temeer hoe ontzettend goed wij het in het Westen hebben. Dit werk relativeert enorm. Hoezo maakte ik me een paar maanden geleden nog druk om duizend euro minder omzet?!’ ‘Ik heb de laatste jaren ontzettend hard gewerkt. Mijn energievoorraad was een beetje op en ik had behoefte om even afstand te nemen. Dan kun je natuurlijk vakantie nemen en gaan reizen, maar ik wil de die periode gebruiken om me in te zet ten voor anderen.’ Begin dit jaar was zijn winkel, AH 1592 Simon-Jan tijdeawle bouw van het trainitj kinderen van t J^^Litrum voor ajBiakchtoffers 1

Personeelsbladen | 2005 | | pagina 17