P&O’er in Peru Projectleider Supply Chain in Zambia Aha 16 SASKIA JONKERS, VS Vers AH 1426 Brandevoort: ‘Ik rond dit jaar (met succes) mijn zwangerschapsverlof af. Mijn zoon heeft ft 4 Hotsen in de branding Afgelopen zomer zat hij drie weken in Zambia, om een trainingscentrum voor kin deren van aidsslachtofferste bouwen. ‘Ik word uitgezonden voor de organisatie World Servants (www.worldservants.nl). Over de hele wereld organiseren en begeleiden zij bouwprojecten. Het idee is dat er zo iets blij- Al veel langer liep Karin rond met het idee om een tijdje in het buitenland vrijwilligers werk te gaan doen. Nu voegde ze de daad bij het woord. Via via kwam ze in contact met de Stichting Wees Kind (www.stichting- weeskind.nl), die zich inzet voor kansarme kinderen in Peru. ‘Ik wilde in elk geval iets voor kinderen doen. Gewoon, door je han den uit de mouwen te steken en de dingen te doen die moeten gebeuren. En de kinde ren de kans te geven weer kind te kunnen zijn. We helpen ze met huiswerk, onderne men dingen met ze. Daarnaast werken we ook in de gaarkeukens van de Peruaanse ‘De ene noemt dit een druppel op de gloeiende plaat, ik noem het een druppel waardoor meer cirkels ontstaan.’ SIMON-JAN TERPSTRA (22), projectleider Supply Chain bij Albert Heijn, besteedt al jaren een deel van zijn vakantie aan bouwprojecten in ontwikkelingslanden. vends voor de bevolking wordt achtergela ten. We betrekken hen er intensief bij, het is eigenlijk hun “ding”. Zij moeten het tot een succes maken.’ Zijn motief om zich in te zetten is simpel. ‘We hebben het hier allemaal zo goed, graag wil ik dat delen met de minderbedeelden op plaatsen Huaraz en Monterry.’ Komt ze nog terug? ‘Moeilijke vraag. Ik heb ontslag genomen omdat ik helemaal los van alle zekerheden wilde zijn. Ik denk dat Voor KARIN BLOEMEN (33), tot begin oktober werk zaam op de P&O-afdeling van DC Tilburg, kwam het keerpunt op de laatste oudejaarsnacht. ‘Ik lag ziek in bed en al mijn vrienden waren gezellig aan het feesten. Ik dacht: 2005 begint heel vervelend, maar gaat niet zo eindigen. Ik besloot om in dit jaar einde lijk te gaan doen wat ik altijd had willen doen.’ deze wereld.’ Simon-Jan gaat niet alleen mee als deelne mer, ook begeleidt hij reizen voor jongeren om ze kennis te laten maken met de toe stand in de arme landen. ‘Ik vind die veran dering bij hen heel mooi om te zien. In het begin maken ze zich druk om een lege batte rij van hun mobiel. Tot ze zien dat er mensen zijn die niet eens te eten en te drinken heb ben.’ Verder is hij ook betrokken bij de zoge naamde voorbereidingsreizen, waarop World Servants op zoek gaat naar nieuwe projec ten. Al met al is hij er per week uren aan kwijt. Simon-Jan: ‘Ik beschouw het als mijn tweede werk. Dit is een fantastische club, met prachtige doelen.’ je alleen op die manier helemaal open kunt staan voor nieuwe ervaringen. Maar dat blauwe bloed verdwijnt niet van de ene dag op de andere, dus zeg nooit nooit!’ -r

Personeelsbladen | 2005 | | pagina 16