Dubbelleven I Voetjes van kelvloer José Vane Belloque I 1 7 Aha (17), vulploegmedewerkerAH 1257 Den Haag, weet goed wat hij wil: de beste danser van de wereld worden! En hij is al aardig op weg. Onlangs mocht hij zijn kunsten laten zien in de nieuwe Nederlandse filmproductie Het Schnitzelparadijs en in 2002 was hij met zijn team wereldkampioen in de categorie Moderne Country. Ken jij iemand met een bijzondere vrijetijdsbesteding? Laat het ons even weten via aha-magazine@ah.nl of via de gewone post: Albert Heijn, Interne Communicatie A301, Redactie Aha, Postbus 3000, 1500 HA Zaandam. g Country is toch iets voor cowboys? 'Ik dans moder ne country. Een soort streetdance dat omschre ven kan worden als een sexy, funky en verleidelijke dansstijl. Het is een mengelmoes van verschillen de dansstijlen door elkaar zoals de wals, polka, cha-cha-cha en breakdance.’ Neem aan datje niet vorige maand bent begonnen? ‘Ik ben nu vier jaar bezig en doe aan zo’n zeven wedstrijden per jaar mee. Ik zit op het hoogste niveau van de amateurs. Als ik nu vier wedstrijden achter elkaar win dan zit ik op het hoogste niveau datje kan behalen: superstar.’ Moeilijk te combineren: winkelvloer en dansvloer? ben vulploegmedewerker en werk tot vijf uur. Maar ik train bijna elke dag. Om zes uur sta ik op de dansvloer en krijg ik privé-les van mijn trainer Roy Verdonk. Daarnaast train ik met mijn team.' Veel last van concurrentie? ‘Het is bij elke wedstrijd weer afwachten wie zich inschrijft. Uiteraard heb ik wel een aantal grote concurrenten. Maar over het algemeen is het altijd erg gezellig. Je ontmoet elke keer weer nieuwe mensen en komt zo in con tact met andere culturen. Met sommigen onder houd ik contact via MSN.’ José Vane Belloque klinkt niet als een oer-Hollandse naam... ‘Mijn vader komt uit Spanje. Ik ben wel in Nederland geboren. Veel familie woont nog in Spanje en ik ga vaak bij ze op bezoek. Ik heb ook wel eens wedstrijden in Spanje maar, anders dan je zou verwachten, loopt Spanje een beetje achter het gebied van moderne country. De sterkste lénden zijn toch wel Nederland, Engeland en Amerika. En Zweden is meteen inhaalrace bezig.’ Wat gaat voor: je werk of het dansen? ‘Dansen is mijn leven. Ik doe mee aan wedstrijden over de hele wereld. Ik ben onder andere in Zwitserland, Spanje, België, Ierland, Noorwegen, Zweden en Amerika geweest. Naast de wedstrijden ga ik heel wat feesten af. In heel Europa en soms daarbui ten. Ik probeer het dansen wel met mijn werk te combineren. Meestal dans ik in het weekend en zorg ik dat ik maandag weer terug ben. Maar als ik zou moeten kiezen dan gaat het dansen wel voor!’

Personeelsbladen | 2005 | | pagina 7