UPS DOWNS EG Aha 6 Strategie realiseren ‘Vernieuwen is het durven doorbreken van patronen’ Directievoorzitter blikt terug op de afgelopen periode Amersfoort hebben we verschillende vormen van alternatief betalen, waaronder selfscanning, naast traditioneel afrekenen ingevoerd. Je moet ook durven aanpas sen. We testen, we experimenteren en we betrekken de klant intensief bij de eva luatie. In onze visie moet je, zoveel als mogelijk is, proberen de werkelijkheid te benaderen. Daarom testen we in echte winkels. We openen volgende week een pilotwinkel in Heemskerk. Daar worden veel ver nieuwingen ingevoerd die we de komende maanden zorgvuldig zullen gaan tes ten. Het is allemaal onderdeel van hetzelfde proces van verandering. OP DE DC S Testen in de echte wereld hebben we ook gedaan bij de invoering van de eerste mechanisatie in Pijnacker. Dit nieuwe systeem was meteen onder deel van het echte werk. Inmiddels draait de tweede module van Triple O mee en zal deze het beleveringsgebied van Pijnacker ondersteunen om de drukte rond de feestdagen het hoofd te bieden. Inmiddels wordt, na Zwolle en Zaandam, CELS voor vers geïmplementeerd in Tilburg. In 2006 en 2007 komt het vervolg voor de overige sites. VERNIEUWINGEN IN ASSORTIMENT We investeren voordurend in assor- timentsvernieuwing en productontwikkeling. Dat varieert van een heel nieuwe lijn producten in het aanbod voor gezinnen met kinderen tot het prachtige nieuwe kookboek De smaak van december met allerlei bijzondere recepten. Ook onder de Feesttoppers voor de komende feestdagen zijn nieuwe en verrassende producten. De drukste en gezelligste maand van het jaar staat voor de deur. In veel winkels, op het HK en de DC’s wordt met elkaar Sinterklaas gevierd. December wordt een maand van vernieuwingen en bovenal van veel klanten die we het naar de zin willen maken. Ik wens jullie heel veel succes toe! tijd genomen om deze processen goed in te richten binnen de winkelorganisatie. De uitrol van het nieuwe besturingsmodel vindt plaats over een periode van driejaar. De winkelorga nisatie kiest bewust voor een geleidelijke over- gang. Op deze manier kunnen we kwaliteit be reiken en goede resultaten behalen door maxi maal gebruikte maken van en te investeren in de medewerkers die op dit moment in onze winkels werken. Want een belangrijk uitgangs punt is dat we met iedere medewerker op weg gaan. Wel heeft de gekozen richting gevolgen voor de functie MAS. Taken worden geautomati seerd en/of ergens anders ondergebracht. Uiteraard geldt dat onze organisatie op een uiterst zorgvuldige manier met de persoonlijke gevolgen voor deze medewerkers omgaat. Voor de andere werkprocessen geldt dat ieder een toegroeit naar de functie die het dichtst bij hem/haar staat. Iedereen wordt daarbij uitgebreid ondersteund door opleidingen en trainingen. Daarnaast wordt het aantal kader leden in de winkel verhoogd. We naderen het einde van 2005 maar onze focus is meer dan ooit op de toekomst gericht. Ruim twee jaar geleden is er een veranderingsproces gestart en dat werkt door op alle onderdelen van dit bedrijf. Hoe run je een bedrijf en hoe bestuur je een bedrijf als Albert Heijn? Natuurlijk staat de klant centraal en als we dan willen veranderen kun je het beste starten met het doorbreken van vaste patronen. Als je een echte verandering voor ogen hebt, en dat wil len we omdat we streven naar groei op alle fronten, dan moet je lef hebben. Lef om zaken en processen kritisch onder de loep te nemen en het desnoods helemaal anders te gaan doen. KLANTEN BETREKKEN Een van de patronen die we gaan doorbreken is het besturingsmodel van de winkels. Nadat we daar op hoofdlijnen in september de supermarktmanagers over hadden gesproken, heeft Albert Voogd op de winkel- dagen in november het hele model gepresenteerd. We hebben positief advies van de OR gekregen voor deze verandering en we kunnen dus starten met de imple mentatie. Dat zullen we gefaseerd doen in een tijdsbestek van drie jaar. Het aan passen van het besturingsmodel is een logisch gevolg van de keuzes die we gemaakt hebben. Zo hebben we ervoor gekozen de klant centraal te stellen, bij voorbeeld door de klant op de winkelvloer meer aandacht te geven. Een ander project waarbij we patronen hebben doorbroken is bij de invoering van een alternatieve betaalvorm in Utrecht. Ook daar was lef voor nodig. We leren er heel veel van en veranderingen gaan daardoor snel. In de pilot in Tijdens de Winkeldagen in september en no vember is het uitgebreid aan de orde geweest: het nieuwe Albert Heijn besturingsmodel voor de winkels. Hieronder de belangrijkste veran deringen op een rij. In een van de eerste num mers van Aha in 2006 gaat Albert Voogd uit gebreid in op het nieuwe besturingsproces. Uiteindelijk wordt met het besturingsmodel mede inhoud gege ven aan de strategie van Albert Heijn: het alle daagse betaalbaar, het bijzondere bereikbaar maken. De klant staat daarbij centraal en de medewerkers maken het verschil. De doel stelling daarbij is om, in lijn met de groei strategie, meer aandacht te hebben voor de klant en actieve verkoop. Elke functie is daarin belangrijk. Van schoonmaken of schappen vullen tot adviseren en service verlenen aan de klant. Uiteindelijk is het doel van alle in spanningen om meer klanten in onze winkel^ te krijgen, hen prettig boodschappen te later™ doen en per winkelbezoek meer te laten kopen. En actief verkopen maakt daar een belangrijk onderdeel van uit. Albert Heijn wil haar klanten prettiger bood schappen laten doen in haar winkels. Daarom is het belangrijk de verkoop te ondersteunen door vriendelijke en gastvrije medewerkers, door meer leiding zichtbaar op de winkelvloer, door de klant te kennen en op een actieve manier met verkoop bezig te zijn. Om onze klanten deze toegevoegde waarde van Albert Heijn te laten ervaren en hun ergernissen te minimaliseren, is het noodzakelijk een aantal werkprocessen anders in te richten. De ko mende tijd wordt stap voor stap onderscheid gemaakt tussen vier werkprocessen, namelijk Aansturen van de winkel (management) Verkoopklaar Verkoop Verkoopafhandeling Er wordt ruim de De klanten zullen de positieve effecten van de veranderingen erva ren doordat ze bijvoorbeeld tijdens het bood schappen doen niet of minder worden gecor^ fronteerd met het vullen van de schappen of het wachten voor de kassa. Ook is er voor hen meer tijd en aandacht door actieve verkoop.

Personeelsbladen | 2005 | | pagina 6