I S i I i Va*6”*. I ALBERT HEUN EN DE VOEDINGSWAARDETABEL Balans en genieten, dat zijn de sleutel woorden van deze tijd. We vroegen een interne en een externe expert naar hun visie op de gezondheidstrend. I I izond! 1 O’ •n- /df-° Biologisch gezond? ‘Met biologische producten moet je uitkijken dat mensen niet gaan denken dat het gezonder is, want dat is niet zo. Wat je wel van biologisch kan zeggen, is dat het een bewuste keuze is. Van biologische producten weet je veel beter de afkomst en de werkwijze dan van andere producten. Wat me opvalt is dat mensen vaak zeggen dat ze bewust willen eten maar dat ze uiteindelijk toch eerst naar de prijs kijken.’ Onwetende vleeseters ‘Men lijkt tegenwoordig niet meer goed te beseffen waar vlees vandaan komt. Mensen schrikken zich bij wijze van spreken een ongeluk als ze erachter komen dat er eerst een dier geslacht moet worden voor het op hun bord komt. Ik ben zelf op het platteland opgegroeid en bij ons was het heel normaal om varkens geslacht te zien worden en deze de volgende avond op je bord te hebben. Slachthuizen en boeren zouden veel opener moeten zijn over wat er gebeurt. Kinderen moeten al vroeg het besef krijgen waar het vlees vandaan komt en wat er gebeurt voor het als kipfiletje verwerkt wordt.’ Patat met vitamine C ‘We hebben net zo goed vet als vitamine nodig. Je zult mij dan ook niet horen zeggen datje geen hamburger met patat mag eten. Vet is essentieel voor ons leven. Als je frites goed bereidt dan zit er ook nog eens aardig wat vitamine C in.’ 3 26 6 2A 3 i 0e2 Klanten informeren over bewust eten en drinken doen we niet sinds kort. In 1973 kwam Albert Heijn, in samenwerking met het Voorlichtingsbureau voor de Voeding, met de eerste voedingswaardetabel. We waren de eerste winkelketen die klanten op grote schaal over voedingswaarde ging informeren. Van zo’n 64 dagelijkse boodschappen konden klanten de voe dingswaarde in een speciale krant opzoeken. ‘Door de keuze uit nieuwe en bestaande producten is het voor de huisvrouw geen eenvoudige zaak om voor haar gezin een verantwoorde maaltijd samen te stellen', meldt het bedrijf ^^2 jaar geleden in deze krant. ‘Vooral omdat zij meestal niet kan zien wat de voedingswaarde van al die producten is. Daarom gaat Albert Heijn informatie geven over voedingswaarde van de artikelen.' En: ‘Als wij niet oppassen vervetten wij tot de dood erop volgt. De mensen gaan door met eten, ook als zij eigenlijk allang genoeg hebben gehad. Zij kennen hun grenzen niet meer.' Ook het Voorlichtingsbureau voor de Voeding komt aan het woord. ‘Wij hebben AH bij deze actie met raad en daad terzijde gestaan, want er is een schreeuwende behoefte aan objectieve informatie over voedingsmiddelen.' In 1976 zijn we voedingswaarden op de verpakking van artikelen gaan zetten. Hiervoor ontwikkelden we wederom zelf een voedingswaardetabel. Een jaar later nam Albert Heijn het initiatief om tot een breed geaccepteerde voedingswaardewijzer te komen. Deze werd uiteindelijk in 1980 ingevoerd. Enkele jaren later werd de Stichting Beheer Voedingswaardewijzer opgericht. 20 0 9

Personeelsbladen | 2005 | | pagina 9