AHOLDNIEUWS PIERRE&CLflIBEVaNDEOR 4 )- MAS gaat verdwijnen I f I I Aha 6 Hoogendoorn treedt terug op medisch advies Ahold start tender procedure obligaties Overname Julius Meinl- winkels in Tsjechië Nieuwe Chief Financial Officer Met dank aan Joop van Essen, voorzitter van de OR. Tijdens de Winkeldag op 13 september werd bekendgemaakt dat de functie van Manage mentassistent op den duur zal verdwijnen. Het gaat om 370 collega’s. De OR was daar uiter aard al van op de hoogte. Door automatiserings processen als Roosteren Realiseren en Replenishment blijven er steeds minder taken over voor de MAS. Daarbij is het de bedoeling dat het kader vooral op de winkelvloer aanwezig is. Er wordt dus gekeken hoe de kantoortaken zoveel mogelijk buiten de winkel kunnen komen te liggen. Er wordt binnenkort een pilot gestart om te kijken hoe dit georganiseerd kan worden. De directie verwacht dat de MAS-functie pas in het eerste kwartaal van 2007 helemaal verdwe nen is. Het wordt dus ruim van tevoren aange- kondigd, iets waar we als OR ook op gehamerd hebben. Zo is er tenminste genoeg tijd om colle- 29 september 2005 - Benno Hoogendoorn (60) treedt op medisch advies uit de Raad van Commissarissen. ‘Ofschoon Benno maar vier maanden lid van de Raad van Commissaris sen is geweest, heeft hij een grote bijdrage ge leverd aan het beslissingsmodel binnen de Selectie-en Benoemingscommissie en tevens als voorzitter van de Remuneratiecommissie’, aldus Anders Moberg. ‘We zijn Benno dank baar voor zijn betrokkenheid bij ons bedrijf en wensen hem een snel herstel toe.’ 11 en 17 oktober 2005 - Ahold kondigt een tenderprocedure aan voor obligaties met een gezamenlijke hoofdsom van maximaal 1 mil jard euro. Deze tenderprocedure wordt in gang gezet om de schuld van Ahold te verlagen. Dankzij onder meer het succesvolle desinves teringsprogramma, beschikt het bedrijf op dit moment over voldoende liquide middelen. Door de tenderprocedure zullen de toekomsti ge rentelasten dalen en dat betekent een ver dere verbetering van de financiële positie. Als gevolg van deze transactie verwacht Ahold wel een eenmalig boekverlies. De omvang van dit verlies is afhankelijk van marktomstandighe- ga’s op te leiden of om te scholen. Uiteraard wil len wij als OR niet dat er gedwongen ontslagen vallen, maar de directie kan dat niet beloven. We hebben overigens geen strijd met de directie over dit onderwerp: gezien de strategie is het niet logisch om de MAS te handhaven. Wat we wel kwalijk vinden, is de manier waarop een en Waar is onze ondernemingsraad mee bezig? Pierre Claire van de OR geven uitleg. den en zal als een financiële last worden ver werkt in de cijfers van het vierde kwartaal. 3 oktober 2005 - Ahold heeft met succes de overname van 56 winkels van Julius Meinl in Tsjechië afgerond. De acquisitie was afhanke lijk van de vervulling van bepaalde voorwaar den, waaronder de goedkeuring van mededin gingsautoriteiten. ander gecommuniceerd is. Als OR vinden we dat er in eerste instantie erg weinig informatie is gege ven. Bij zoiets drastisch als het verdwijnen van een functie moet er veel meer persoonlijke aandacht gegeven worden. Die kritiek hebben we ook naar de directie geuit. Inmiddels hebben alle Managementassistenten een persoonlijke brief ontvangen en er worden ook informatiebijeenkom sten in de regio georganiseerd. Als OR zullen we de ontwikkelingen de komende tijd uiteraard goed in de gaten houden. De OR is op de volgende manieren bereikbaar: Telefonisch (tijdens werkdagen): (075) 659 27 35 Via de fax: (075)659 84 50 Via e-mai ondernemingsraad-ah@ah.nl Schriftelijk: Ondernemingsraad Albert Heijn, Antwoordnummer 250.1500 VC Zaandam 26 september 2005 - Ahold maakt bekend dat John Rishton vanaf Ijanuari 2006 de nieuwe Chief Financial Officer wordt. De Raad van Commissarissen zal Rishton voordragen voor benoeming in de Raad van Bestuur tijdens de jaarlijkse Algemene Vergadering van Aandeel houders op 18 mei 2006. Rishton (47) heeft de Britse nationaliteit en was sinds 2001 Chief Financial Officer van British Airways. Hij is van plan naar Nederland te verhuizen. k O.H.,

Personeelsbladen | 2005 | | pagina 6