I I I I 4 5 Aha Kijk voor meer informatie over de AH WK op de speciale site, te vinden via een link op WinkelWeb. Complimenten, tips en waarschuwingen HET KEURMEESTERTEAM VAN WINKELGROEP 421 van links naar rechts jX^amp/0 Liever collega’s dan hoge heren DEWEDSTRIJD X supermarktmanager, AH 1520 Veenendaal Keurmeester Arnoud Dolfing Keurmeester Hendrik Jan Slok Hoofdkeurmeester Christiaan Ankersmit Keurmeester Marjola Salemon van Hendrik Jans kritische blik? Nel Jansen, verkoper vers: ‘Ik hoor het liever van collega’s dan van hoge heren die niet dagelijks in de winkel staan. We zijn nu wel alerter maar dat moet eigenlijk altijd zo zijn. Ook zonder wed strijd.’ Na ieder winkelbezoek worden de resultaten onderling doorgesproken en krijgt de SM of plaatsvervangend leidinggevende de resulta ten. En ook hier blijft het keurmeestercorps strak in functie. Na iedere evaluatie volgen de waarschuwingen, tips en natuurlijk de com plimenten. De winkel in Putten krijgt te horen dat er extra gelet moet worden op de codes, vooral bij zuivel. Ze krijgen verder de tip om de kaartjes aan de broodmanden met tie-wrap op te hangen, dat zal de presentatie ten goede komen. Maar ook de complimenten worden zeker niet vergeten: onder andere de heerlijke baklucht in de winkel en de presentatie van de wijnafdeling worden genoemd. Het overleg wordt daarna snel afgebroken, want er staan immers nog vijf andere winkels te wachten... Aangekomen bij de volgende winkel, een supermarkt in Putten, loopt Hendrik Jan kri tisch langs de schappen: ‘Dit sappenschap krijgt helaas geen punten. Teveel nee-verkoop. Hmm, een afgeprijsd pak melk een dag over datum. Die mag er gewoon niet meer in staan, ’s Ochtends om acht uur moet je die overco- des als eerste checken. De actiekoppen zijn ook niet optimaal. De kop met Huggies is ^fceg, terwijl het toch gisteren ingestuwd werd.’ Daarna grist hij een krop ijsbergsla met bruin blad uit een kist. De winkel krijgt wel een compliment voor de schone vloer. ‘Dat zie je weinig in winkels. Ik kan ook niemand zonder petje of sjaaltje vinden. Prima.’ Wat vinden de medewerkers in deze winkel Apeldoorn, en Hendrik Jan Slok (20), AH 1254 Veenendaal, zijn van de partij. De reac- ^Jies op hun keurmeesterschap zijn vooralsnog Wpositief. Zij op hun beurt zijn ook te spreken over het niveau van de winkel in Barneveld. Hendrik Jan: ‘Het wordt voor onszelf moeilijk om aan deze winkel te tippen. Maar ik zie het als een manier om zelf in mijn winkel te kun nen groeien.’ In de voorronde (week 37 t/m 48) worden win kels beoordeeld op drie wedstrijdonderdelen: omzetstijging, het oordeel van collega’s uit de betreffende winkelgroep en de mening van de klant. Alle drie de onderdelen wegen even zwaar mee in de totaalscore. De beste winkel uit iedere winkelgroep gaat uiteindelijk naar de finale. In totaal zijn er 45 finalisten (33 WWM, 10 fran chise en 2 AH to go-winkels). Op de finaledag beginnen alle finalisten weer op nul. Het gaat er dan om zoveel mogelijk punten te verdienen met teamwork, kennis en vakmanschap. De beste winkels van WWM, franchise en AH to go wor den gekroond tot: Albert Heijn Winkel Kampioen 2005! Q ■o 3 z verkoopspecialist houdbaar/AGF, AH 1520 Veenendaal verkoper AGF, AH 1254 Veenendaal verkoper vers, AH 1261 Apeldoorn

Personeelsbladen | 2005 | | pagina 5