fa Complimenten, tips en waarschuwingen van keurmeesters AH WK Wie kunnen een Albert Heijn-winkel het best beoordelen? Collega’s van andere winkels natuurlijk! En dat is meteen het antwoord op de vraag waarom winkels voor de AH WK nu ook door collega’s onder de loep genomen worden. Aha liep een ochtendje mee met de keurmeesters van winkelgroep 421. Aha 4 Van elkaar leren Barnevelds indianengehuil i p V er - - Beschikbaarheid van boodschappen meten zi door de nee-verkoop van bijvoorbeeld verse sappen, snoepmeubels en receptenboekje te meten. Ze gaan allemaal steekproefsgewijs door de winkel. Hoofdkeurmeester Christiaan Ankersmit (42) is zelf supermarktmanager van AH 1520 Veenendaal. De voormalig beroepsmarinier geeft leiding aan het keurmeestercorps dat vandaag zeven winkels in winkelgroep 421 onder de loep neemt. Heeft zijn keurmeester- rol nog enig raakvlak met het verleden bij de marine? ‘Gedisciplineerd werken, dat is altijd heel belangrijk. Zelfs in winkels met een goede reputatie kun je nog wel een smetje vinden.’ Christiaan wordt bijgestaan door drie keur-^ meesters, waaronder Arnoud Dolftng (32), een medewerker uit zijn eigen winkel: ‘We zijn wel kritisch maar dat moet ook. Deze winkel bezoeken zijn voor onszelf ook heel nuttig. Het is goed om van elkaar te leren.’ Ook Marjola Salemon (39), AH 1261 De dag begint in Barneveld bij een winkel die in 2003 eerste werd in de finale van de Beste Winkelwedstrijd. SM Gijs Aartsen herinnert zich nog het indianengehuil van zijn trotse medewerkers. Maar dit is 2005 en vandaag krijgt zijn winkel het keurmeestercorps van de AH WK op bezoek. Alle keurmeesters krijgen een formulier met meetpunten waarop ze punten toekennen aan een bepaald onderdeel. Zo beoordelen zij hygiëne door te kijken of er bij het koffieautomaat of bij de melk roll-ins voldoende is schoongemaakt. rie keurmeesters en een hoofdkeur- meester staan op een zonnige don derdagochtend in september voor een flinke dagtaak. Wat staat er op het programma? Zeven winkels uit winkel groep 421 met een keurmeesterbezoek verras sen. Waar deze vier mensen binnenlopen, met clipboards in de hand en keycords om de nek, weet iedereen hoe laat het is: de AH WK is be gonnen! Keurig voor elkaar

Personeelsbladen | 2005 | | pagina 4