Doe effe gezond! I Steeds meer klanten kiezen voor een bewuste leefstijl Gezonde Keuze Klavertje Een initiatief dat onder ‘gezond eten’ valt is het ‘Gezonde Keuze Klavertje’ dat vanaf week 39 op Eigen Merk-produc- ten staat. Met dit klavertje wil Albert Heijn het klan ten makkelijker maken om een gezonde maaltijd uit te kiezen. Producten die het gezondheidssymbool dragen, voldoen aan de richtlijnen voor gezonde voeding die Albert Heijn samen met het Voedingscentrum heeft opgesteld. Ook op www.ah.nl wordt hier informatie over gegeven. Vanaf begin volgend jaar hebben alle Gezonde Eigen Merk-producten die aan de eisen voldoen het Gezonde Keuze Klavertje op de verpakking. tl Wij voelen ons als grootste supermarktketen verantwoordelijk voor de consument. Albert Heijn staat voor de meeste keuze en variatie en wil haar klanten de mogelijkheid bieden te kunnen kiezen voor een ‘De klant wordt steeds mondiger en kritischer als het op voeding aankomt en gaat bewuster om met wat er op tafel staat. Hierin zijn een aantal feiten te onder scheiden: 91% van de Nederlanders vindt het belangrijk gezond en bewust te leven 80% is bezig met voeding in relatie tot gezondheid 70% geeft aan gezonder te willen eten Aan de hand van elke bouwsteen gaat Albert Heijn op zoek naar nieuwe initiatieven.’ arbara Veldhuizen, werkzaam bij brand strategy op de afdeling Marketingcommunicatie van Albert Heijn, houdt zich bezig met de gezond- heidstrends van dit moment. Het feit dat 70% aangeeft gezonder te willen eten heeft waarschijnlijk te maken met de levensstijl-gere- lateerde ziektes die steeds meer een probleem vor men. 44% van de volwassenen en 15% van de jongeren lijdt aan overgewicht 20% van de Nederlanders heeft een te hoog cholesterolgehalte 10% heeft een te hoge bloeddruk Biologisch heel logisch Op dit moment heeft Albert Heijn 220 biologische producten in het assortiment. Een tendens die onder de bouwsteen ‘bewust eten’ valt. Volgens Barbara Veldhuizen worden dit er alleen maar meer in de toekomst. ‘Mensen zijn steeds meer bezig met wat ze eten en willen een bewuste keuze maken. Wij willen ze die keuze geven.’ Ondanks het feit dat mensen gezonder willen eten en bewuster willen leven eet slechts 20% van de Nederlanders al gezond genoeg. Acht op de tien mensen eten te weinig groente Zes op de tien mensen eten te weinig fruit en te veel vet Ook qua beweging zijn we in Nederland nog niet goed bezig; slechts één op de tien mensen beweegt nu al genoeg bewust en gezond alternatief in alle belangrijke cate gorieën. De visie van Albert Heijn op gezondheid is gedefinieerd in Eten in Evenwicht. Hierin is een onderverdeling gemaakt van vier bouwstenen: Gezond eten: balans variatie, let op vet, suiker, zout en voldoende vezels Bewust eten: in goede harmonie met natuur, milieu en maatschappij Gezond gewicht: goed gewicht, minder calorieën Doelmatige voeding: vrij van gezondheids problemen, allergieën 10

Personeelsbladen | 2005 | | pagina 10