AHOLDNIEUWS PIERRI LAIREVANDI OR Aangescherpte visie en doelstellingen I! Nieuwsflitsen Resultaten tweede kwartaal 2005 h H -1 7 Aha I Hoofdpunten Albert Heijn: Hoofdpunten Ahold: De OR heeft de visie en doelstellingen van de voorgaande OR breder getrokken. De accenten komen iets anders te liggen. I 4 Johan Kamerbeek (33), Magazijnmedewerker Plus bij LVC Nieuwegein, is plaatsvervangend voor zitter van de OR. Hij licht de plannen toe: ‘De OR wil pro-actief het (strate gisch) beleid van Albert Heijn beïnvloeden en toetsen met nadruk op de medewerkers. Het woord strategisch is tussen haakjes geplaatst omdat wij vinden dat wij ook iets moeten kunnen zeggen en vinden van het beleid waar medewerkers vandaag de dag mee te maken hebben. Met onderstaande doelstellingen willen we de komende driejaar aan het werk gaan: 1 Het ‘thuis voelen’ van medewerkers op de B werkplek. De sleutelwoorden zijn meeden ken, meepraten en meeweten. Bijvoorbeeld in de vorm van goed werkoverleg, klankbord- dagen, HK-platform en de Siteplatforms. We willen wat meer af van het toch al stoffige imago van de OR. Elke commissie of werkgroep Waar is onze ondernemingsraad mee bezig? Pierre Claire van de OR geven uitleg. 12 september - Ahold kondigt aan dat de onderneming 1 mil joen dollar zal doneren ter leniging van de nood die veroorzaakt is door de orkaan Katrina. Deze donatie komt bovenop de inza melingsacties die door de food retail- en foodservicebedrijven van Ahold in de Verenigde Staten worden georganiseerd. 13 september - Ahold heeft met succes de verkoop afgerond van Deli XL, haarfoodservice-groothandelsonderneming in de Benelux, aan een aan Bidvest Group Limited gelieerde onder neming ('Bidvest Group'). 15 september - Dave McNally is benoemd tot Chief Information Officer om leiding te geven aan de volgende ontwikkelingsfase van de strategie van Ahold op het gebied van information management. 19 september - Joop Brakenhoff, voorheen Ahold's Vice President Internal Control, start in zijn nieuwe functie als Chief Internal Audit Officer. Hij zal zich richten op de verdere afstem ming van interne controle en centrale rapportagelijnen. 20 september - Ahoid heeft overeenstemming bereikt met Wal-Mart Stores Inc. over de verkoop van haar indirecte belang van 331/3 procent in CARHCO, haar joint venture in Centraal- Amerika. Hettransactiebedrag is niet bekendgemaakt. Albert Heijn heeft in het tweede kwartaal een sterke netto-omzetgroei laten zien, dankzij de succesvolle herpositionering Uit een recent marktonderzoek kwam naar voren dat het prijsniveau, de kwaliteit en de service van Albert Heijn door de klant nog nooit zo goed waren beoordeeld Het stijgende aantal klantenbezoe- ken zorgde voor hogere volumes in een markt die als gevolg van prijs- h verlagingen licht kromp Door de lagere prijzen daalde de brutomarge van Albert Heijn in verge lijking met hetzelfde kwartaal vorig jaar Dankzij kostenbeheersing bleef het kostenniveau van Albert Heijn gelijk, zelfs bij de hogere omzetniveaus Bedrijfsresultaat tweede kwartaal 2005:248 miljoen euro (tweede kwartaal 2004: 217 miljoen euro) Nettowinst tweede kwartaal 2005:130 miljoen euro (nettover lies tweede kwartaal 2004: 28 miljoen euro) Verlaging van nettoschuld met 0,4 miljard euro ofwel 5,6 procent Desinvesteringsprogramma nage noeg afgerond: bruto-opbreng- sten tot op heden 2,7 miljard euro Invoering retailmodel en herposi- tioneringsstrategie dragen bij aan omzet in Europa Stroomlijning van Amerikaanse winkelportefeuille gecontinueerd Solide voortgang bij U.S. Food service: bekendmaking strate gisch plan in november 2005 2 Het ‘Appiegevoel’ terug. Door alle malaise van de afgelopen jaren in ons bedrijf, zijn we hier en daar ons blauwe bloed een beetje kwijtgeraakt. We willen het ‘Appiegevoel’ ver sterken door het accent te leggen op zaken zoals respect, vertrouwen en samenwerking. 3 De medewerkers maken het verschil. De OR maakt zich sterk voor een zorgvuldig perso neelsbeleid met betrekking tot instroom, doorstroom en uitstroom dat aansluit op de veranderingen binnen Albert Heijn. 4 We willen goed bereikbaar zijn voor de achter ban door direct, helder en duidelijk te commu niceren. We gaan de hulpmiddelen die de OR gebruikt kritisch onder de loep nemen, verbe- terpunten zoeken door bijvoorbeeld tussen de vaste momenten in te communiceren. We zullen daarin pro-actiever worden. gaat een werkplan maken met een tijdpad. Mijn taak is die commissies aan te sturen. Daarnaast ben ik verantwoordelijk voor de terugkoppeling naar de hele raad. Die rol past me helemaal. Ik heb er zin in, ook zie ik het als een grote uitdaging.’ De OR is op de volgende manieren bereikbaar: Telefonisch (tijdens werkdagen): (075) 659 27 35 Via de fax: (075) 659 84 50 Via e-mail: ondernemingsraad-ah@ah.nl Schriftelijk: Ondernemingsraad Albert Heijn, Antwoordnummer 250,1500 VC Zaandam

Personeelsbladen | 2005 | | pagina 7