L J s HET AH TO GO ASSORTIMENT Aha 6 Wat is AH to go dan wel? VERS HOUDBAAR 5* fles shampoo. Dat zullen we altijd blijven doen. En dat alles gemakkelijk dichtbij, want we zoeken onze klanten op. Op stations, in de binnenstad, ziekenhuizen en bedrijven terreinen.’ Waarom geen gemakswinkel onder Albert Heijn-vlag in plaats van AH to go? ‘Laat ik vooropstellen dat AH to go ook Albert Heijn-winkels met Albert Heijn-klanten zijn. Directe consumptie Uitgestelde consumptie Grab Go Zuivel to go Verse sappen Koffie Bake-off Tabak Zoetwaren Snacks Gekoelde frisdranken ‘Vergeten boodschappen’ Non-food/drogisterij (scheer mesjes, toiletpapier, shampoo) Maaltijdcomponenten Houdbaar (wijn, pot pindakaas) Spreekt het mensen aan, het merk AH to go? ‘Het spreekt vooral jonge mensen aan. Het is eigentijds, snel, gemakkelijk, gezond. De helft van onze klanten is jonger dan 30 jaar.’ Is er verschil tussen de winkels binnen jullie formule? ‘Niet alle winkels hebben een “cockpit” met vers belegde broodjes. Ook bloemen en tijd schriften vind je niet overal. De metrages j verschillen natuurlijk, maar verder is alles hetzelfde.’ Ching Ting (19), eerstejaars student Bedrijfswiskunde Informatica, AH to go 5821, op NS-station Duivendrecht: ‘Het leuke aan het werk bij AH to go vind ik de klantenstroom bij evenementen. Tijdens de wandel vierdaagse hielp ik de collega’s van de AH to go in Nijmegen. Tijdens Sail heb ik in de AH to go op het Centraal Station gewerkt. En hier in Duivendrecht hebben we regelmatig klanten die naar een voetbalwedstrijd, concert of festival in de Arena zijn geweest. Dit soort klanten zijn meestal extra vrolijk. Soms dronken, dat is dan weer wat minder.’ Kant-en-klare maaltijden Verse maaltijd componenten Ontbijt Lunch AGF ‘Een aanvulling op de Albert Heijn-super- markt. We zijn er met producten die je direct kunt eten of drinken, of iets later. Een sand wich, een kop koffie, een sapje. Ook zijn we er voor de vergeten boodschappen: een pot pin dakaas, een tube tandpasta. Klanten van AH^ to go zijn gemiddeld zo’n drie minuten in d<^^ winkel. In het winkelconcept houden we reke ning met de sterk wisselende klantenstromen. Denk aan een ruime opzet, veel kassa’s, breed inzetbare medewerkers. Verder zitten we op locaties, ik zei het al, waar veel mensen komen. We zoeken de klant als het ware op.’ We hebben vorig jaar in en rondom onze win kels nóg duidelijker gemaakt dat we onderdeel van de Albert Heijn-familie zijn. Neem maar eens een kijkje bij een van onze nieuwste win kels: er staat met grote letters Albert Heijn op de pui, met kleine letters “to go”. Dat laatste is en blijft nodig om aan te geven dat we geen supermarkt zijn.’ o

Personeelsbladen | 2005 | | pagina 6