I I I WAAR ZIT AH TO GO? 5 Aha Jedida van Zuilen (16), vwo-scholier, AH to go 5606 op het Amsterdamse Damrak: ft Op de snelweg komen ook steeds meer mensen ‘bij elkaar’. ‘Het is jammer dat de samenwerking met Esso vorig jaar beëindigd is. Neemt niet weg dat we benzinestations nog steeds interessant vinden.’ Wat is de succesformule van AH to go? ‘We zijn en blijven kruideniers. In onze win kels hebben we fantastische innovatieve pro ducten om direct te eten. Het grab-and-go- assortiment, bijvoorbeeld. Met salades, broodjes, gesneden appel, pitloze druiven. Allemaal bijzondere producten. Maar we ver kopen ook toiletpapier, een pot jam en een De AH to go-winkels op NS-stations zijn franchisewinkels die vallen onder Stationsfoodstores BV (dit is een dochter van Servex BV, wat weer een bedrijfsonderdeel van NS is). De andere AH to go-winkels exploiteert Albert Heijn zelf. 19 winkels op NS-stations (komen er dit jaar nog twee bij) 1 winkel op metrostation De Beurs in Rotterdam 4 winkels in de binnenstad 2 winkels in ziekenhuizen (AMC Amsterdam en AZG Groningen) 1 winkel op bedrijventerrein 'High Tech Campus’ in Eindhoven ‘Ik werk hier nu twee weken en heb het erg naar mijn zin. Beter dan in mijn vorige baan bij de Hema. Ik ben eigen lijk gelijk in Albert Heijn-winkels gaan vragen of er nog werk was. Uiteindelijk ben ik hier op het Damrak terechtgeko men. Dit is een kleine winkel met een ^chte ploeg, dat spreekt mij aan. Bovendien hou ik van vrolijke kleurtjes en die kom je overal tegen. Kijk bijvoor beeld maar eens naar het schap met vruchtensapjes. Bij de Hema ziet het er een stuk saaier uit. Verder komen hier veel toeristen, dus kan ik m’n Engels ook meteen oefenen. Ze kopen iets, maar vragen bijvoorbeeld ook gelijk welke tram ze moeten hebben!’ Hoe gaat het met de overige winkels? ‘Momenteel hebben we twee winkels in zie kenhuizen en één op de High Tech Campus in Eindhoven. Die lopen prima. Als we moge lijkheden zien om op dit soort plekken nieu we winkels te openen, zullen we dat zeker doen. Uiteraard willen we graag op plekken zitten waar veel mensen bij elkaar komen.’ ‘In de binnensteden openen we voorlopig geen winkels meer. Ervaring leert ons dat een wijkwinkel en een AH to go niet al te dicht bij ^ikaar kunnen bestaan. Het zijn verschillende ^mrmules, maar er is natuurlijk wel overlap. Je zag het in onze winkel aan de Rotterdamse Lijnbaan, nog geen honderd meter van een Albert Heijn-supermarkt. Deze AH to go, in 2001 onze eerste winkel, moesten we vorig jaar helaas sluiten.’ Er zijn nogal wat Albert Heijn-supermarkten in de binnensteden. Hoe ga je dat oplossen? ‘Dat zijn we momenteel aan het onderzoe ken. In de grote binnensteden is absoluut behoefte aan een AH to go. Wellicht brengen we elementen van onze formule onder in de supermarkt. Niet alleen een koelmeubeltje met broodjes en sap in de winkel, wat je nu hier en daar al ziet. Denk aan bake-off, ^gekoelde frisdranken, koffie in zelfbediening ^Phet grab-and-go-assortiment. Niet in de supermarkt, maar er net voor. We hebben zoiets al in AH 1001, Food Plaza in Amsterdam.’

Personeelsbladen | 2005 | | pagina 5