I 10 f* I De gemakswinkels AH to go bestaan alweer vier jaar. Samen met formatmanager Johan Westerbeek maken we de balans op. Aha 4 Betty Marien (35). fulltime medewerker,AH to go 5701 in het Academisch Medisch Centrum Amsterdam: En de binnenstad? Shoppen in 3 minuten Draaien alle winkel naar wens? ‘Het rendement is over de gehele linie goed, maar er zijn uiteraard wel verschillen. Op stations draaien we over het algemeen uitstekend. De meest succesvolle winkel op het station is Utrecht Centraal. Daar komen tussen de 40.000 en 50.000 klanten per week. Dat doet geen enkele winkel op 160 vierkante meter ons na. We gaan dit jaar nog twee winkels op NS-stations openen, in Deventer en een tweede winkel op Amsterdam Centraal. Volgend jaar volgen er nog een aantal.’ ‘Inmiddels werk ik hier alweer twee jaar met veel plezier. We hebben goed contact met de patiënten in het ziekenhuis. Ik vraag regelmatig hoe het met ze gaat; je leert ze op een gegeven moment kennen. Als ze na een opname voor controle komen, lopen ze vaak even bij ons binnen. De verhalen die je hier hoort, dwin gen je je eigen problemen te relative ren. Wat heb je te klagen als je gezond bent?’ albums Hoe groot moet een station zijn om een AH to go te krijgen? ‘Die grens wordt voor ons steeds duidelij ker. Op Amsterdam Centraal gaan we dus een tweede winkel openen. Daar lopen per week één miljoen mensen door het station. Kleinere stations als Sittard hebben het moeilijken Simpelweg omdat er minder rei zigers komen.’ oe gaat het met AH to go? ‘Het gaat heel goed. We zijn een van de drie winkelformules van Albert Heijn die een belangrijke bijdrage leveren aan de missie: het alle daagse betaalbaar, het bijzondere bereik baar. We hebben ons bestaansrecht binnen het bedrijf bewezen. En dat blijven we doen.’ ■'■’X Hf.

Personeelsbladen | 2005 | | pagina 4