Een compliment aan ons allemaal 13 Aha Leren van elkaar Samen en vertrouwen Zorg voor gezondheid a 5 aatst was ik in zijn woonplaats in Engeland om weer eens uitgebreid bij te praten met Albert Heijn. Vorig jaar was hij nog in Nederland maar vanwege zijn gezondheid is hij nu niet meer zo mobiel. Ik heb genoten van het bezoek. Albert en zijn vrouw Monique ontvingen me hartelijk met een heerlijk kopje Perla Senseo. Natuurlijk A'g het gesprek vooral over alle ontwikke lingen binnen ons bedrijf. Albert voelt zich nog steeds heel erg betrokken. Hij ontvangt wekelijks de Deze Week en ook de Aha. Hij kent het reilen en zeilen rond allerlei onder- supermarkt in Rotterdam waarbij Albert aan de wieg gestaan heeft. Inmiddels zijn er veel nieuwe formules naast gekomen: de AH XL, de AH to go, Albert.nl en de ontwikkelingen gaan door. zijn samen met het Voedingscentrum opge steld. We willen de klant te allen tijden een gezond en verantwoord alternatief bieden. Een jarenlange ontwikkeling is eraan vooraf gegaan. De klant weet wel dat teveel suiker, vet en calorieën niet goed zijn. Het voorbeeld van de Verenigde Staten is immers alarme rend. De explosieve groei van overgewicht, obesitas en diabetes onder volwassenen en kinderen door slechte eetpatronen en min der beweging is er de aanleiding voor. Voor het eerst sinds lange tijd is de levensverwach ting van de huidige generatie kinderen in de In zijn woonplaats Hereford runt Ab nog steeds een shoppingcentrum waarin veel specialisten samenwerken. Onder andere een slager, een bakker en een supermarkt waar een aantal typisch Hollandse producten ver kocht worden. We hebben ervaringen uitge wisseld en dat was leuk. Je merkt aan alles dat hij nog steeds erg meeleeft met ons bedrijf en er trots op is, en dat is een compliment aan ons allemaal. Naast het uitrollen van nieuwe winkelformu les is ook de cultuur steeds belangrijk geweest. Een van oudsher familiebedrijf blijft altijd bij zondere trekken vertonen. Impliciet hebben we een familiecultuur van samen en vertrou wen. Dat bleek bijvoorbeeld op de tweejaar lijkse gepensioneerdendagen die een paar weken geleden werden gehouden. Ruim 6000 oud-medewerkers kwamen over vijf dagen verdeeld bij elkaar om de laatste nieuwtjes te horen, en vooral ook om met elkaar veel herinneringen op te halen. Elke dag is er een directielid aanwezig geweest en dat was inspirerend. Natuurlijk spraken Albert en ik ook over de moeilijke periode waar we als bedrijf door heen zijn gegaan. Maar opnieuw willen we als Albert Heijn laten zien dat we er zijn voor de klant, dat we een alternatief bieden voor ieder een en tegelijkertijd vernieuwend zijn door innovatieve systemen als replenishment en bijvoorbeeld de introductie van onze Excellent-producten. Verder nemen we onze verantwoordelijkheid voor de ontwikkelingen binnen gezondheid in de samenleving. We hebben een visie op gezond en bewust lekker eten en drinken. Dat zie je aan het grote assortiment biologi sche, milieu- en diervriendelijke producten, maatschappelijk verantwoorde producten, vegetarische, light en speciale producten zoals glutenvrij en koemelkvrij. Ik ben er trots op dat we binnen ons ‘Eten in Evenwicht programma’ het Gezonde Keuze Klavertje hebben geïntroduceerd waarbij we alle huismerken die gezond zijn gemakkelijk herkenbaar maken voor klanten. De criteria VS lager dan van hun ouders. Ook bijna de helft van de Nederlanders is te zwaar. We staan als bedrijf, met wekelijks miljoenen klanten midden in de maatschappij en we trekken ons deze problematiek aan. Monique Heijn is sterk betrokken bij onderzoek naar kanker en wees me op een wetenschappelijk rapport dat aantoont dat gezonde voeding veel vormen van kanker kan voorkomen. We mogen als bedrijf dergelijke zaken niet op ons bord laten liggen. werpen die spelen en ook zijn interesse in de medewerkers is nog steeds groot. Het was kalk om te discussiëren over de gang van WRen. Hij is in zijn nopjes met de geformu leerde missie: het alledaagse betaalbaar en het bijzondere bereikbaar maken. Zó heeft hij de rol van Albert Heijn in feite altijd gezien, een winkel waar zowel arm als rijk boodschappen moet kunnen doen. Volgens Ab slaan we de spijker met onze slogan nu precies op de kop. ‘Op de kleintjes letten’ had weliswaar een meer commercieel tintje maar ook met kreten als ‘de wereld op je tafel’ werd met spraakmakende projecten als de Premie-van-de-maandclub, waarmee een koelkast bereikbaar werd voor iedereen, eigenlijk al inhoud gegeven aan onze huidige missie. Hetzelfde geldt voor de introductie van de kiwi. We spraken over de rijke historie van 118 jaar Albert Heijn en als je daar bij ^Bstaat realiseer je je ook weer eens hoeveel er gebeurd is en nog gebeurt. Onlangs vier den we het 50-jarig bestaan van de eerste Directievoorzitter DICK BOER blikt terug op de afgelopen periode UPS DOWNS

Personeelsbladen | 2005 | | pagina 13