DUBBELLEVEN I Kevin Peperkamp Aha 10 I Je doet aan LARP? Dat staat voor Live Action Role Playing. We doen rollenspelen. Je speelt personages zoals ridders, priesters, generaals, tovenaars en orken. De personages reageren in hun rol op elkaar in een op Tolkien gebaseerde wereld vol magiërs, monsters en ander gespuis. Je verkleedt je en pro beert je zoveel mogelijk in te leven in je rol. Een heel andere, aparte manier van leven.’ Dat kun je wel zeggen. Weten je collega's hier wel van? ‘Jazeker. Ik heb ook weleens een andere speler van Albert Heijn ontmoet. In Nederland zijn er tientallen LARP-verenigingen. En aan internationale evenemen ten doen soms wel drieduizend mensen mee. Wij spelen meestal met een groep van vijftig tot honderd mensen. Een heel weekend lang. En soms zelfs een hele week.' Wandel je nietsvermoedend in het bos, zie je monsters en magiërs! ‘Ja, dat gebeurt. We spelen meestal in een bos bij Uden. Er staan dan allemaal tenten en je waant je in de Middeleeuwen. Maar de politie is voor af al ingelicht en de brandweer controleert op open vuur. Dus dat is allemaal afgedekt.’ Hoe ziet zo'n spel eruit? ‘Je kunt je eigen rol kiezen; een zelfverzonnen of bestaand karakter. Het verhaal is in grote lijnen bij iedereen, en in detail bij een klei ne groep bekend. Op iedere honderd deelnemers heb je vier spelleiders. Je moet continu in je rol blij ven. Niks staat eigenlijk vast. Jezelf en elkaar leren kennen is het spel. Soms kun je meteen bepaald karakter helemaal niet opschieten terwijl het nor maal gesproken je beste vriend is.’ Wat zijn jouw sterke punten? 'Ik kan redelijk goed zwaardvechten en kan diplomatiek goed uit de voeten. Ik speel vaak rollen waarbij ik veel vecht of juist veel praat zoals een officier, koning of magiër. Gevechten kunnen echt heroïsch zijn. Je bent af als je levenspunten op zijn. Daarbij ontbreken wapens zoals zwaarden, pijlen en messen niet. Maar ze zijn van schuimrubber.’ En welke rol speel je eigenlijk bij Albert Heijn? ‘Kassamedewerker. Een leuke rol en niet moeilijk te spelen. Maar je moetje er wel voor omkleden. Ik heb alle afdelingen al gehad. Heb dus alle rollen al gespeeld. Maar character playing en de normale wereld is heel wat anders. “Ga dood jij gemene Ork!” zegje niet tegen een klant.’ Ken jij iemand met een bijzondere vrijetijdsbesteding? Laat het ons even weten via aha-magazine@ah.nl of via de gewone post: Albert Heijn, Interne Communicatie A301, Redactie Aha, Postbus 3000, 1500 HA Zaandam. L

Personeelsbladen | 2005 | | pagina 10