I I j I ROEFELDAG IN AH 1419 DUIVEN 1 1 7 Aha ‘Dames en Heren, de appelflappen zijn vandaag lekker en goedkoop’, schalt een kinderstem door AH 1419. Daarna eventjes gegiechel. De klanten nemen het niet al te serieus. Het is weer Roefeldag in Duiven. Zo’n 25 kinderen mogen die dag een handje helpen bij Albert Heijn. i s Wereld van volwassenen Mooie traditie Giechelei interc Roefeldag? Volgens de Van Dale betekent roefelen ‘stoeien’, maar de Roefeldag is gebaseerd op de Vlaamse betekenis van het woord: snuffelen en ontdekken. Bij kinde ren komt snuffelen en stoeien wel een beetje op hetzelfde neer. ‘Want’, zegt MAS Wendy Bolder, ‘kinderen moet je niet te lang laten luisteren. De inleiding in de kantine houd ik dus kort. Daarna gaan we zo snel mogelijk op pad.’ Stoeien met de broodzakken, stoeien met de emballage- band maar vooral: stoeien met de kassa! Want de kassa is bij alle kinderen veruit het ■ppulairst. Onder: MAS Wendy Bolder (links) bekijkt de kassavaardigheid van een jonge bezoeker. van school mee. Toch zie ik ook voordelen aan deze mondigheid. Er is meer contact, ze stellen meer vragen en durven ook kritisch te zijn.’ ‘De wereld van volwassenen vinden ze heel aantrekkelijk’, merkt Wendy op. ‘Als er vijf vrachtwagens boordevol producten aan komen, staan ze verbaasd. Oh en ah! Ze realiseren zich dan pas dat de winkel niet zo maar vol komt. Ik vertel ze dan dat we met 150 collega’s werken. Dat snappen ze niet.’ Het enthousiasme van de kinderen geeft Wendy energie en een frisse blik. ‘Ik zie de supermarkt weer door de ogen van een kind.’ De Roefeldag is een zeer gewaardeerd initiatief van Jantje Beton. Jaarlijks mogen in circa 100 Nederlandse gemeenten zo’n 30.000 kinderen tussen 7 en 12 jaar meedraaien bij verschillende organisaties. Dit kunnen kinderen zijn die weinig ontplooiingskansen krijgen, bijvoorbeeld door een handicap of door hun thuissituatie. In Duiven is de Roefeldag een mooie traditie; AH 1419 ontvangt al dertien jaar kinderen. Al die jaren is Wendy begeleider. ‘Ik neem ze dan mee in de zuivelcel. Zo’n “grote koelkast” vinden ze superspannend.’ ‘De kinderen zijn wel wat mondiger en drukker dan in de eerste jaren’, vertelt Wendy. ‘Maar gelukkig zijn er ook altijd begeleiders f LTV

Personeelsbladen | 2005 | | pagina 7