i 5 Aha Minder respons Positieve uitschieter Leeftijd: Werkplek: De respons op het MTO is in vergelijking met vorig jaar ge daald. In totaal hebben 17.874 collega’s de vragenlijst inge vuld. Het is belangrijk dat zoveel mogelijk collega’s meedoen. Want alleen als jij je mening geeft, weet de directie wat er leeft. Een positieve uitschieter dit jaar is de tevredenheid over de ^mmunicatie over allerlei ontwikkelingen bij Albert Heijn. En aangezien het voeren van goed werkoverleg op dit moment één van de benoemde speerpunten is, verwacht Luc dat de tevredenheid over de communicatie alleen nog maar verder kan stijgen. ‘Eind vorig jaar hebben we aangegeven dat het werkoverleg moet worden geoptimaliseerd. Er is een pro jectgroep in het leven geroepen die materialen heeft ontwik keld om medewerkers en leidinggevenden te helpen bij het voeren van goed werkoverleg. Dit najaar wordt hier uitge breid over gecommuniceerd.’ s Studii ^w-beterpunten vaststellen en het nemen van maatregelen ^raurt altijd langer dan je wilt. Zodra er daadwerkelijk verbetertrajecten in gang worden gezet, is vaak het volgende MTO alweer in gang gezet. De effecten van maatregelen kun je dus pas meten bij het daaropvolgende MTO. Je bent dan alweer twee jaar verder! Dat zie je ook bij punten als oplei- dings- en doorgroeimogelijkheden. Vórig jaar lieten veel medewerkers weten dat ze daar niet tevreden over zijn. We zijn momenteel hard bezig met de ontwikkeling van een nieuw opleidingshuis. Een flinke klus, want het heeft gevol gen voor de gehele organisatie. Voor we er daadwerkelijk mee aan de slag kunnen, zitten we aan het eind van dit jaar of aan het begin van volgend jaar. En de effecten van het nieuwe opleidingshuis kun je pas een jaar later meten. Dan zit je dus al in 2007.’ Parttime verkoper Deli-kaas en Brood Lerarenopleiding Biologie 'Hier in het filiaal is iedereen redelijk tevreden. Wat wel het nodige gemopper oplevert zijn nieuwe systemen als Roosteren Realiseren en Replenishment. Die frustratie delen we met elkaar in de kantine. Het contact met de leidinggevenden gaat dit jaar een stuk beter dan voorheen. We kunnen tegenwoordig zeggen wat we willen en het is mogelijk om iemand op zijn of haar fouten aan te spreken. Dat is erg prettig. Ik merk dat leidinggevenden meer ver trouwen in mij en de andere collega’s hebben. Naast de fulltimers zijn er veel jongeren van 15,16 jaar die een paar maandjes mee draaien en dan weer weg zijn. Het verloop is daardoor heel groot. Dat is wel vervelend. Zelf werk ik hier nu driejaar. Ik heb dit jaar ook het MTO ingevuld. Best lastig, want de vragen zijn vrij vaag en niet concreet. Eerlijk gezegd kunnen mijn antwoorden per dag verschil len. Het ligt er maar net aan wat ik in de winkel meemaak.' Sonja van Eeghen 30 AH HK Junior categorymanager Servicebalie Natuurlijk heb ik het ingevuld. Het is een goede manier om je mening te geven over het bedrijf. Sinds de roerige periode van de afgelopen twee jaar is het met de tevredenheid gelukkig wel weer een stuk beter gesteld. Misschien komt dat ook omdat het weer goed gaat met Albert Heijn. We hebben het vertrouwen van de klant herwonnen en de blik is weer op de toekomst gericht. De sfeer is beter en dat merkje ook aan je collega’s, de onrust is weg. Het is belangrijk dat Albert Heijn een mensenbedrijf blijft. Cijfers zijn natuurlijk van belang maar de medewerkers maken het ver schil. Ik kan weer trots op Albert Heijn zijn, en er over praten als ik op een feestje ben. Wat beter zou kunnen? Iets minder eilandjesvorming mis schien. Iedereen is verantwoordelijk voor z’n eigen category en onderling heb je niet altijd veel met elkaar te maken. Maar de sfeer zelf is gelukkig altijd goed. Laatst hadden we nog een barbecue met collega’s van non food. Wat mij betreft mag dat best vaker gebeuren, maar dan moet het niet weer regenen!’ Naai Fnnr.tip*

Personeelsbladen | 2005 | | pagina 5