V 1 I I Medewerkerstevredenheidsonderzoek wordt flink aangescherpt 1 Het rapport is dikker dan ooit. Maar dat wil nog niet zeggen dat de inhoud genoeg informatie biedt om snel concrete veranderingen door te voeren. Volgens P&O-directeur Luc de Baets is het medewerkerstevredenheidsonderzoek aan een revisie toe. Verbetertrajecten Nog even geduld a.u.b 'l' Leeftiji Werkplel Functii vragen van het MTO bieden vandaag de dag onvoldoende handvatten om te sturen op de nieuwe strategie. Samen met een medewerker van de universiteit Twente onderzoekt de di rectie in overleg met de OR hoe het MTO in de toekomst effectiever ingezet kan worden. Luc de Baets: ‘Medewerkers spelen een essen tiële rol in de nieuwe strategie van Albert Heijn. Maar dat zie je nog niet goed terug in de vragen van het huidige MTO. Daarom gaan we de vragen dusdanig aanpassen dat we als directie precies weten aan welke knoppen we moeten draaien.’ Achter de cijfers van het MTO zitten duizenden collega’s die elk hun eigen mening hebben. Om het individu ook een stem te geven, nam Aha een steekproef. Een niet-representatieve en vooral niet wetenschap pelijk verantwoorde steekproef. Kortom: drie persoonlijke meningen. Ibert Heijn peilt de tevredenheid S W van medewerkers sinds 2001Het MTO wordt jaarlijks uitgevoerd Wk (bij filialen twee maal per jaar). Maar sinds 2001 is er het een en ander veran derd. Door de herpositionering (onder andere aanpassing van prijzen), reorganisatie en ver anderingen op de arbeidsmarkt hebben we nu met een andere wereld te maken. De huidige Ruud Ketting 27 DC Pijnacker Magazijnmedewerker Plus op afdeling Vers ‘Ja, ik heb het MTO ingevuld. Opvallendste verschil met vorig jaar? De team leiders zijn veel meer op de vloer te vinden. Vorig jaar zaten ze vaak in een kantoortje op de eerste verdieping achter hun pc. Dat viel echt op. Tegenwoordig hebben ze hun werkplek beneden. Dat maakt het makkelijker om even bij ze binnen te lopen. Omdat ze nu vaker op de werkvloer zijn, wor den we ook regelmatig aangesproken. Vaak positief, soms ook negatief. Die persoonlijke aandacht is goed voor de motivatie. Ik werk hier nu bijna tien jaar en in die periode is er veel veranderd. Vroeger was het veel kleinschali ger. Tegenwoordig werken we hier met 1100 man. Ons team bestaat uit 6^ man en je ziet elkaar continu. We zien elkaar ook buiten werktijd. Gaan we bijvoorbeeld samen iets drinken. De sfeer binnen ons team is dus goed.’ Lastig blijft dat het altijd een tijd duurt voor je de effecten van genomen maatregelen kunt meten. Luc: ‘Het proces van meten, analyseren,

Personeelsbladen | 2005 | | pagina 4